X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekrany akustyczne przy A2. Weiss zawiadomił prokuraturę

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 20:19
Zdaniem Janusza Weissa przy ich budowie mogło dojść do nieprawidłowości. W audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" zawiadomił prokuraturę i najprawdopodobniej zostanie przez nią przesłuchany.
Audio
  • Dźwiękoszczelne ekrany w polu. Weiss zawiadomił prokuraturę (Jedynka/Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać)
Dźwiękoszczelne ekrany przy autostradzie A2
Dźwiękoszczelne ekrany przy autostradzie A2Foto: PAP/Archiwum/Bartłomiej Zborowski

Dźwiękoszczelne ekrany przy autostradzie mają chronić okolicznych mieszkańców przed hałasem. Jednak na jednym odcinków autostrady A2 między Warszawą i Łodzią postawiono je w szczerym polu. Nikt w okolicy nie mieszka. Tymczasem metr kwadratowy konstrukcji kosztuje nawet 1000 złotych.

W GDDKiA wyjaśniano, że konsultacje ws. budowy dźwiękoszczelnych ekranów prowadzone są z samorządami jeszcze na etapie przed projektowaniem drogi. - Mamy obowiązek uwzględnić uwagi, jeżeli władze gminy stwierdzą, że w tym miejscu planują np. budowę osiedla - poinformowano Janusza Weissa w GDDKiA.

Za pomocą specjalnych programów komputerowych wylicza się wpływ oddziaływania przyszłej drogi na okolicę. Symulacja trafia następnie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i tam zapada ostateczna decyzja. - Obliguje nas do tego, żeby w takim miejscu  pojawiły się ekrany akustyczne - dodał przedstawiciel GDDKiA.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska tłumaczy, że opiniuje budowę na podstawie dokumentacji, która wpłynęła od inwestora czyli GDDKiA. - GDDKiA dostała ją z gmin, z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego - poinformowano Janusza Weissa.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Jednak wójt gminy Łyszkowice, przez którą przebiega A2 i przy której stoją dźwiękoszczelne ekrany, nie wie nic na temat planowanych wzdłuż autostrady osiedli. - Nic mi nie wiadomo na temat ludzkich osiedli w pobliżu autostrady - powiedziała. Na pytanie, po co są tam ekrany odpowiedziała "nie wiem". W innej gminie, w której Janusz Weiss pytał o dźwiękoszczelne ekrany, odesłano go z powrotem do GDDKiA. - Dostaliśmy gotowy projekt od inwestora i ekrany były już tam zaznaczone - powiedział jej przedstawiciel.

Dlatego Janusz Weiss zwrócił się z tą sprawą do prokuratury. Zgodził się na ewentualne przesłuchanie w charakterze zawiadamiającego. O wynikach sprawy poinformuje w kolejnych audycjach z cyklu "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać"
Audycja Janusza Weissa towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.
Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.
tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Masz problem ze spłatą kredytu? Nie chowaj głowy w piasek!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 20:53
- Banki to instytucje, które żyją z udzielania kredytów, więc klient otwarty na propozycje restrukturyzacji jego kredytu to klient, z którym chcemy rozmawiać - powiedział dr Przemysław Barbrich. Także rzecznicy konsumentów podkreślają, że unikanie konfrontacji z problemem, to najgorsze rozwiązanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemyt - zatrzymane towary zasilają nawet muzea

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 21:03
Zniszczone papierosy służą jako kompost do użyźniania terenów zielonych, odzież trafia do potrzebujących, a pieniądze z licytacji przemycanych towarów zasilają Skarb Państwa. Co jednak zrobić z... ikoną?
rozwiń zwiń