Janusz Weiss zarejestrował firmę w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 20:25
- Prawo pozwala obywatelowi założyć firmę pod dowolnym adresem. Gdyby przychodziły do mnie jakieś pisma to proszę je odkładać - poinformował Kancelarię Prezydenta RP Janusz Weiss w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".
Audio
  • Janusz Weiss zarejestrował firmę w Pałacu Prezydenckim (Jedynka/ Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać)
Pałac Prezydencki Zdjęcie ilustracyjne
Pałac Prezydencki/ Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikipedia/CC/Marcin Białek

Pod adresem Krakowskie Przedmieście 48/50 w Warszawie zarejestrował przedsiębiorstwo "Prężenie firan". Kancelaria Prezydenta przyjęła to do wiadomości.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Do takiego kroku skłonił Weissa mail od jednej ze słuchaczek, która wyjeżdżając za granicę wynajęła jednej z firm swoje mieszkanie. Po powrocie na jej adres zaczęły przychodzić listy polecone m.in. z sądów i prokuratury. W poszukiwaniu przedsiębiorstwa, która zdążyło się wyprowadzić, pojawiła się nawet policja.

Jak się okazało w Polsce nie ma obowiązku dołączania do wniosku o rejestrację firmy prawa własności lub dzierżawy lokalu. Składając go oświadcza się jedynie, że dane w nim zawarte są prawdziwe. O wyjaśnienie tej sprawy Janusz Weiss zwrócił się m.in. do ministerstwa gospodarki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać"

Audycja towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

tj

Czytaj także

Ekrany akustyczne przy A2. Weiss zawiadomił prokuraturę

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 20:19
Zdaniem Janusza Weissa przy ich budowie mogło dojść do nieprawidłowości. W audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" zawiadomił prokuraturę i najprawdopodobniej zostanie przez nią przesłuchany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykopałeś coś cennego? O nagrodzie zdecyduje minister

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 18:55
- Wszystko co zostaje znalezione w ziemi stanowi własność Skarbu Państwa. Nagroda jako taka nie przysługuje, możemy jedynie wnioskować o jej przyznanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - mówiła w Jedynce Krystyna Suchanecka z Muzeum Mazowieckiego w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPO chce pomóc ofiarom przestępstw. Ministerstwo zwleka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 16:40
W teorii ustawa o kompensacie dla ofiar niektórych przestępstw miała im zagwarantować zapomogi. W praktyce Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że ustawa ma wiele błędów i wnioskuje o jej nowelizację. Ale Ministerstwo Sprawiedliwości się nie spieszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierowcy żegnają się z bezterminowymi prawami jazdy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 12:40
Z pytaniem do Janusza Weissa zgłosił się słuchacz, który posiadał bezterminowe prawa jazdy na wszystkie kategorie. Przy wymianie zniszczonego dokumentu na nowy okazało się, że jego uprawnienia zostały ograniczone czasowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto i kiedy traci zniżki na ubezpieczenie samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 16:40
Zawierając umowę na ubezpieczenie komunikacyjne należy pamiętać, że nie tylko wysokość składki jest ważna. Warto zadać sobie trochę trudu i zorientować się co będzie w przypadku, kiedy dojdzie do szkody.
rozwiń zwiń