X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PGNiG wspiera wymianę pieców węglowych na gazowe

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:11
„Więcej dla czystego powietrza w Polsce” – pod tym hasłem  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wraz z Bankiem Ochrony Środowiska startują z programem pożyczek na wymianę systemu ogrzewania na ekologiczny, zasilany gazem ziemnym.
Audio
  • O wsparciu PGNiG przy wymianie pieców węglowych na gazowe, mówi w radiowej Jedynce Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
PGNiG od dwóch lat bardzo aktywnie włącza się do walki o czyste powietrze poprzez finansowe wsparcie osób, które wymieniały piece  na paliwo stałe na piece gazowe.
PGNiG od dwóch lat bardzo aktywnie włącza się do walki o czyste powietrze poprzez finansowe wsparcie osób, które wymieniały piece na paliwo stałe na piece gazowe.Foto: pixabay

 − PGNiG od dwóch lat bardzo aktywnie włącza się do walki o czyste powietrze poprzez finansowe wsparcie osób, które wymieniały piece  na paliwo stałe na piece gazowe - mówi Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

PGNiG wsparło przy wymianie pieców posiadaczy karty Dużej Rodziny

Jak wylicza, jego firma udzieliła 10 tysięcy dofinansowań w kwocie 1 tysiąc złotych i 2 tys. dofinansowań w kwocie 3 tys. zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

− To innowacyjny projekt skierowany do klientów PGNiG ze strony Banku Ochrony Środowiska – mówi Bogusław Białowąs, prezes Banku Ochrony Środowiska

W ramach tej pożyczki  można sfinansować także przystosowanie domu czy mieszkania do nowego pieca, na przykład wymianę instalacji.

− Pożyczka wynosi do 100 tys. zł i ma bardzo korzystne oprocentowanie – dodaje gość radiowej Jedynki.

A okres spłaty wynosi 10 lat.

− Gaz ziemny emituje znacznie mniej pyłów i jest dużo wydajniejszy, dlatego jest bardzo dobra alternatywą dla węgla – powiedział Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie, 33 znajdują się w Polsce. Na czele Żywiec i Pszczyna.

A okres letni to najlepsza pora na wymianę systemów ogrzewania czy inwestycje termomodernizacyjne.

Aleksandra Michałek – Tycner, jk

Zobacz więcej na temat: PGNiG Aleksandra Tycner
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak