X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedsiębiorczość akademicka firmy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 21:07
Niż demograficzny, kłopoty finansowe, wysokie bezrobocie wśród absolwentów uczelni wyższych – wszystko to skłaniało szkoły wyższe do zacieśniania współpracy z przedsiębiorcami.
Audio
Przedsiębiorczość akademicka firmy
Foto: Glow Images/East News

Widać efekty -  bezrobocie, zwłaszcza wśród absolwentów uczelni technicznych, spada. Korzyść jest zatem obopólna - uczelnie zyskują finansowanie, a właściciele firm kształcą swoich przyszłych pracowników. Firmy zacieśniają współpracę chętniej, gdyż pieniądze na staże czy szkolenia pochodzą z Unii Europejskiej.
Przykłady można mnożyć, jak choćby w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Jeden z projektów „Informatyk, wszechstronny specjalista” stawia na nowe technologie - zaznacza prof. Adam Wierzbicki.
Przykładem są staże badawcze,  uczelnia współpracuje z czterema firmami, które inwestują w rozwój nowych technologii.
Magdalena Biękorz - reprezentująca jedną z międzynarodowych firm produkującą szkło i materiały budowlane - tłumaczy, że przedsiębiorstwo nawiązało już współpracę z pięcioma uczelniami technicznymi w Polsce.
Korzyści płynące z takiej współpracy dla firmy  są bardzo duże.
Firmy zainteresowane są również współpracą z uczelniami artystycznymi, zwłaszcza jeśli  te wdrażają innowacyjne rozwiązania.
ASP  w Krakowie otrzymała 2,5 mln złotych z funduszy unijnych na program „Sztuka przedsiębiorcza”. Najważniejsze było w nim m.in. stworzenie akademickiego biura karier i oczywiście realizacja staży, których było aż 200 - mówi koordynatorka  Barbara Siorek.
Te opinie potwierdza Paweł Frejs z agencji reklamowej, która ściśle współpracuje z krakowską ASP.
Zastrzyk świeżej energii, ale przede wszystkim realne korzyści finansowe dla przedsiębiorców - zapowiada wicepremier i minister infrastruktury Elżbieta Bieńkowska. Współpraca z uczelniami będzie się po prostu opłacać i to dosłownie.
W latach 2014-2020 pieniądze unijne będą mogły pozyskać w pierwszej kolejności  te firmy, które swoją przyszłość zwiążą właśnie z uczelniami
Przygotowała Ewa Chyra

Zobacz więcej na temat: firma przedsiębiorca studenci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak