X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akademickie Biura Karier na polskich uczelniach

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 14:14
Biura Karier to pomost między studentami a przedsiębiorcami, powstały z pieniędzy unijnych. Ich główne zadanie to pomoc studentom i absolwentom w znalezieniu zatrudnienia, specjalne strony internetowe z ofertami pracy, propozycje staży i praktyk.
Audio
Akademickie Biura Karier na polskich uczelniach
Foto: Glow Images/East News


Współpraca z Biurem Karier jest kluczowa – zaznacza Michał Grzymała-Kozłowski, wykładowca w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, jednocześnie właściciel firmy architektonicznej. Od lat łączy naukę z praktyką i takie wartości wpaja studentom. Dzięki środkom unijnym i podpowiedzi zewnętrznych firm, na uczelni powstała nowoczesna pracownia projektowa. Najlepsi studenci mają szansę znaleźć zatrudnienie w firmie Michała Grzymały-Kozłowskiego. Na początek jednak mogą liczyć na praktykę lub staż.
Współpraca z Biurem Karier, niezależnie od uczelni, ma podobny schemat. Przedsiębiorcy składają oferty, z których studenci chętnie korzystają. W ten sposób pracę znalazło wiele osób.

- Pod koniec studiów udało mi się załapać na staż, organizowany przez uczelnię i dofinansowywany ze środków unijnych, to stanowiło podstawę do tego, aby szukać pracy lub też przedłużyć umowę o pracę – mówi  Łukasz Sceniak, absolwent Budownictwa w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Po stażu pracodawca zaproponował przedłużenie umowy. Podobnie było z Michałem Domaradzkim, który najpierw studiował na Uniwersytecie Warszawskim, później na Politechnice. Pracę w firmie, zajmującej się badaniami Internetu, znalazł dzięki wsparciu Biura Karier. Zanim jednak znalazł pracę, korzystał ze staży i kursów.

Działalność Biura karier to również wszelkiego rodzaju konsultacje zawodowe, np. z psychologiem.
- Oferujemy im pewien zestaw testów z doradztwa zawodowego – mówi psycholog Elżbieta Supryn-Dulko.
Firmy współpracujące z Biurem Karier nie tylko oferują pracę, ale także mają wpływ na zmianę programu nauczania. Przyuczelniane Biura Karier nawiązują współpracę z setkami firm. Na dużych uczelniach liczy się je w tysiącach, np. z Politechniką Warszawską współpracuje obecnie około 4 tysięcy pracodawców.

Przygotowała Ewa Chyra

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak