X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kariera zawodowa zaczyna się na studiach

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 21:33
Jednym z pierwszych kroków, który pomaga w znalezieniu pracy, jest staż. Z badań Eurobarometru wynika, że prawie połowa respondentów z krajów Unii Europejskiej odbyła przynajmniej jeden staż lub praktykę w czasie swojej kariery zawodowej.
Audio
  • NCBR/O znaczeniu stażu i praktyki w znalezieniu pracy mówią: prof. Robert Ciborowski, prof. Zbigniew Kąkol, Lidia Tomaszewska-Grabowska/ Popołudnie z Jedynką/ PR/ mat. Ewy Chyry
Przygotowanie młodych na uczelniach jest coraz efektywniejsze
Przygotowanie młodych na uczelniach jest coraz efektywniejszeFoto: Tulane Public Relations/Wikimedia Commons

Mimo, że - jak wynika z badań Polskiego Zarządzania Kadrami - ponad połowa studentów wciąż boi się wejść na rynek pracy, to przygotowanie młodych na uczelniach jest coraz efektywniejsze. Dzieje się tak ponieważ władze szkół wyższych stawiają dziś na praktykę i lepszą współpracą z firmami. Pomagają w tym środki unijne.

- Bardziej niż bycie w przedsiębiorstwie, nic studentów lepiej nie nauczy - mówi prorektor ds. ekonomicznych Uniwersytetu w Białymstoku prof. Robert Ciborowski. Jest to dla nich duża szansa, żeby pokazać swoje umiejętności i ewentualnie liczyć na to, że niektórzy przedsiębiorcy będą chcieli ich zatrudniać.

Uczelnia współpracuje z kilkudziesięcioma firmami. Jednym z projektów jaki obecnie realizuje za pieniądze unijne jest „Czas na staż” - dodaje prof. Robert Ciborowski. Projekt ma na celu wysłanie na staż osób z różnych dziedzin.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Dodatkowym atutem jest to, że staż często jest płatny. W tym przypadku student dostanie aż 1800 złotych miesięcznego wynagrodzenia.

Staże to jednak nie wszystko. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie od 2007 roku pozyskała 60 mln złotych z programu „Kapitał ludzki” i zrealizowała 15 projektów.
- Projekty, które realizujemy, są ukierunkowane na przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy - podkreśla Lidia Tomaszewska-Grabowska z SGH.

Aktywna współpraca z przedsiębiorcami to podstawa – twierdzą profesorowie. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie współpracuje z 300 firmami – zaznacza prorektor ds. nauki prof. Zbigniew Kąkol.
Do tej pory AGH w Krakowie pozyskała z "Kapitału Ludzkiego" około 77 mln złotych.

Ewa Chyra

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak