X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe programy staży dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 20:42
Jeszcze przed nowym rokiem akademickim zostanie rozstrzygnięty konkurs dla uczelni, które do 15 lipca będą miały czas na złożenie wniosków o dofinansowanie ich projektów.
Audio
  • Piotr Krasiński z NCBR o nowym programie praktyk i staży dla studentów (Przedsiębiorczość akademicka/Jedynka)
Nowe programy staży dla studentów
Foto: East News/Glow Images

Te pieniądze pochodzą z programu operacyjnego "Kapitał ludzki". To ma być projekt pilotażowy.

- Chodzi o to, że w ramach doskonale znanego uczelniom od kilku lat programu operacyjnego "Kapitał ludzki" chcemy studentom, za pośrednictwem uczelni, zaoferować całkiem nowe treści - wyjaśnia Piotr Krasiński, zastępca kierownika Działu Kadry Naukowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Przypomina, że zakończył się już program "Kierunków zamawianych", w ramach którego przez kilka lat wspierani byli studenci kierunków matematycznych, technicznych i przyrodniczych.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Obecnie NCBR chce pokazać uczelniom, co będzie robić przez najbliższych kilka lat w ramach programu "Wiedza, edukacja, rozwój". Ten program ma zdopingować uczelnie, aby umożliwiły studentom nabycie takich kompetencji, które są najbardziej pożądane przez pracodawców.

Piotr
Piotr Krasiński fot. Wojciech Kusiński/PR
W przeciwieństwie do poprzedniego programu, który zawężał możliwość wspierania studentów do kilkunastu kierunków studiów, obecny program nie ogranicza uczelni. - To podstawowa różnica w porównaniu z programem "Kierunków zamawianych" - wyjaśnia gość radiowej Jedynki. Uczelnie będą mogły też skorzystać z doświadczeń ostatnich lat, czyli z przeprowadzania staży i praktyk u przedsiębiorców.

Piotr Krasiński podkreśla, że obecnie staże, to nie przysłowiowe podawanie kawy. Staże mają uczyć przede wszystkim kompetencji, od kompetencji tzw. miękkich do bardzo specjalistycznych. W ramach programu student będzie mógł nawet założyć własne przedsiębiorstwo. Z programu nie będą wykluczeni studenci żadnych kierunków, np. filozofii.
Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Staże długoterminowe - korzystne dla studentów i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 14:34
Studenci Politechniki Warszawskiej ustawiają się w kolejce, aby skorzystać ze staży długoterminowych. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej od 2009 roku w projekcie wzięło udział już 900 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudno o dobrego pracownika? Firmy mają problem ze znalezieniem ludzi do pracy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 09:21
Topnieje liczba firm szukających ludzi do pracy. A te, które szukają, mają ogromny problem ze znalezieniem fachowych pracowników - czytamy w "Pulsie Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjaliści i menedżerowie mogą przebierać w ofertach pracy. "Jest nieźle, będzie lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 17:20
Bezrobocie może spaść pod koniec roku do poziomu 12%. Szczególnie może cieszyć to osoby zajmujące stanowiska specjalistów. Oni już przebierają w ofertach.
rozwiń zwiń