X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dodatkowe możliwości dla studentów z Politechniki Rzeszowskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 12:44
Pięć milionów złotych na staże, szkolenia, stypendia i rozwój kół naukowych – to tylko niektóre z działań, jakie udało się zrealizować na tej uczelni.
Audio
  • Dr Dominik Strzałka, Grzegorz Piecuch, dr Tomasz Żabiński i Łukasz Zych z Politechniki Rzeszowskiej o projekcie „Zostań dobrym inżynierem”/ SD w Programie 1 PR/ Ewa Chyra/ Redakcja Publicystyki PR S.A.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Glow Images


Od 2011 roku z projektu „Zostań dobrym inżynierem” skorzystało ponad 400 studentów na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Wszystko to dzięki unijnej dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach kierunków zamawianych: Automatyki i Robotyki, Energetyki i Informatyki. Projekt zakończy się w maju.

Założenia projektu „Zostań dobrym inżynierem”
Projekt zakłada, aby student, po skończeniu studiów pierwszego stopnia, inżynier, miał dobrze ugruntowaną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i pewne umiejętności praktyczne, niezbędne w praktyce zawodowej - mówi dr Dominik Strzałka. – W projekcie chodzi przede wszystkim o uatrakcyjnienie kształcenia na kierunkach technicznych, na tzw. kierunkach zamawianych. Szczególnie ważne było zaangażowanie studentów w ramach kół naukowych.  

Koło Naukowe ROBO
W ramach projektu w Kole Naukowym studenci uczą się programować ruchy robota, czyli mają styczność z oprogramowaniem kinematyki – informuje Grzegorz Piecuch, prezes Koła Naukowego Automatyków i Robotyków ROBO Politechniki Rzeszowskiej.
W laboratorium Koła Naukowego studenci opracowują swoje rozwiązania, m.in. roboty oraz obiekty latające – dodaje opiekun Koła dr Tomasz Żabiński z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.
Ten projekt zachęcił studentów do studiowania na kierunkach technicznych. Dzięki działalności Koła Naukowego studenci mają możliwość swoją wiedzę poszerzać o doświadczenia praktyczne oraz przemysłowe.

Obiekt latający Quadrotor
Studenci opracowują algorytmy sterowania, aby ten obiekt mógł niezależnie realizować pewne zadania. Robot może służyć np. do inspekcji, może też być wysyłany w miejsca, gdzie są sytuacje niebezpieczne, np. do pożarów.

Kurs IBM
Jest to szkolenie dotyczące sztandarowego produktu IBM – komputera Mainframe. Jest to najlepszy komputer przeznaczony dla dużego biznesu. Studenci uzyskują certyfikaty, które na wolnym rynku są warte ponad 20 tys. dolarów. Jest to jeden z nielicznych kursów prowadzonych w Polsce. Takich komputerów używa wiele znaczących firm, np. ZUS czy największe banki w Polsce i na świecie.

Programy stażowe
Wiele korzyści przyniósł studentom program stażowy. Łukasz Zych z Wydz. Elektrotechniki chwali sobie pracę na budowie: – Zobaczyłem jak to jest pracować z kierownikiem, nie jest to takie proste jak mówią. Wszystkie programy, dodatkowe wykłady i szkolenia pozwoliły rozwinąć wiedzę i zainteresować tematem. Przez to np. zainteresowałem się programowaniem mikroprocesorów, którego nie było w planie studiów.

***

Przygotowała: Ewa Chyra

Goście: dr Dominik Strzałka, Grzegorz Piecuch, dr Tomasz Żabiński i Łukasz Zych z Politechniki Rzeszowskiej

Data emisji: 25.04.2015

Godzina emisji: 7.39

ut

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak