Przylądek Horn łaskawy dla radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 13:07
Jedynka opłynęła owiany złą legendą Przylądek Horn. Za burtą został gigantyczny klif strzelający w górę z oceanu na ponad 400 metrów. Pogoda sprzyjała żeglarzom.
Audio
  • Relacja Krzysztofa Horwata ze spaceru po Przylądku Horn (Jedynka na Horn)
Krzysztof Horwat po zejściu na Przylądek Horn
Krzysztof Horwat po zejściu na Przylądek Horn Foto: Polskie Radio

Kapitan Piotr Kuźniar otworzył szampana. Pierwsza solidna porcja poszła do morza - dla Neptuna. - Morze spokojne, nie mieliśmy tak sprzyjających warunków koło Hornu nigdy - mówi kapitan Kuźniar.
Kilkadziesiąt minut później załoga ląduje na wyspie. Trzeba się wdrapać na wierzchołek. Ale na szczęście w skale są wykute stopnie. Na górze czeka już latarnik. - Witajcie - woła Andres Volenzuelo.  Andres mieszka na wyspie razem z żoną i synem. Przenieśli się tu w grudniu zeszłego roku. Posiedzą do grudnia tego roku. Andres nie narzeka. - Życie na końcu świata jest dla nas fajnym doświadczeniem - mówi latarnik.

/ Cieszy się, że czasami żeglarze odwiedzają Cabo de Hornos. Z chęcią też pokazuje kapliczkę, gdzie tuż za ołtarzem wisi zdjęcie Jana Pawła II. - Ojciec wszystkich Chilijczyków - mówi.

Krzysztof Horn pozostawił na wyspie Horn flagę radiowej Jedynki. Drugą zabrał ze sobą i przywiezie ją do kraju.

Kolejne meldunki z wyprawy w "Sygnałach dnia" i w "Popołudniu z radiową Jedynką" do 18 kwietnia.

Dziennik

(ag, pg)

Czytaj także

Jedynka na Horn. Pierwsze spotkanie na końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 09:39
"Fin del mundo", czyli koniec świata - głosi tablica w porcie Ushuaia. Po prawie dwudziestu godzinach spędzonych w samolocie i pokonaniu ponad 15 tys. kilometrów reporter radiowej Jedynki Krzysztof Horwat dotarł do najdalej wysuniętego na południe miasta na Ziemi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennik pokładowy - dzień 4: wiatr w żagle

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 07:33
Po załatwieniu wszystkich formalności i przejściu odprawy, opuszczamy Argentynę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na Horn. Załoganci dostają w kość

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 08:21
Cumy i szpringi na dziób, klarowanie lin, stawianie żagli - pierwszy dzień żeglugi dla Krzysztofa Horwata okazał się bardzo pracowity. - Jak tak dalej pójdzie, pod koniec będziecie super załogą! - stwierdził kpt Krzysztof Jasica.
rozwiń zwiń