X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż koleją transsyberyjską. "Nie liczy się cel, ważne, by jechać"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 14:26
- Poznawanie ludzi i zaprzyjaźnianie się z nimi jest największą wartością tej dosyć monotonnej podróży - opowiada w audycji "Lato z Radiem" Marek Urbański.
Audio
  • Marek Urbański o podróży koleją transsyberyjską (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Jedynka w Orient Expressie (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Judyta Kurowska-Ciechańska z Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei - Parowozowni Skierniewice o wagonie piwiarce i nie tylko (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Jerzy Walasek zaprasza na trasę Piaseczyńskiej (Grójeckiej) Kolei Wąskotorowej (Lato z Radiem/Jedynka)
  • "Wsiąść do pociągu byle jakiego" - kolejowe tematy w muzyce odkrywa Iza Żukowska (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Co by było, gdyby kolei nie było? Sprawdzał Łukasz Starowieyski (Lato z Radiem/Jedynka)
Odcinek kolei transsyberyjskiej między Moskwą a Władywostokiem
Odcinek kolei transsyberyjskiej między Moskwą a WładywostokiemFoto: PAP/DB Lernidee Erlebnisreisen

Gość Romana Czejarka podkreśla, że komfort jazdy zależy od klasy wagonu. - Są przedziały sypialne lux i coupe, cztero- lub sześcioosobowe, ale najbardziej interesująca jest trzecia klasa - tzw. plackarta. Tu, w otwartych wagonach, widać co robią sąsiedzi i jest możliwość nawiązywania co chwilę nowych znajomości - opowiada Marek Urbański.

Wnętrze
Wnętrze pociągu na trasie szlaku transsyberyjskiego. Fot. Robert Danieluk/Wikimedia Commons/lic. CC 3.0.

Podróżując często ze studentami Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie pan Marek szczególnie docenia otwartość Rosjan, którzy chętnie inicjują rozmowy z obcokrajowcami. Koleją transsyberyjską podróżują i "odcinkowi", i ci, którzy przemierzają całą trasę. - Korzysta z niej stosunkowo dużo obcokrajowców, zwłaszcza osoby, które wybrały się na wycieczkę dookoła świata - mówi gość "Lata z Radiem" i dodaje, że jest to bardzo bezpieczna forma podróżowania. Choć w ostatnich latach ceny biletów podrożały dwukrotnie.

Jedynka w podziemiach Moskwy >>

Co oznaczają nazwy kolejnych etapów podróży: pirożkowy, rybny czy orzeszkowy. Jakie zdjęcie z podróży koleją transsyberyjską szczególnie cieszy pana Marka Urbańskiego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, a także innych opowieści miłośników kolei.

Podróżować dookoła świata można także z dziećmi - posłuchaj historii Łopacińskich >>>

/ Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bajkał: zjawiska paranormalne z miłosną legendą w tle

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 18:37
- Od wieków "święte morze" przyciągało mistyków poszukujących kontaktu z krainą bogów. Obecnie stało się rajem badaczy zjawisk paranormalnych - opowiada Maciej Jastrzębski w ekspresowym poradniku podróżnika dla odwiedzających Rosję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syberia. O takich miejscach historia milczy

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 08:33
- W 1940 roku na stacji Buraczicha zatrzymał się pociąg, z którego wysiedli ludzie wywiezieni ze swoich rodzinnych stron. Byli z nimi starzy i chorzy, nawet maleńkie dzieci - mówi o losie polskich zesłańców Elena Kuzniecowa z muzeum w Niandomie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjechał do Afryki prowadzić sierociniec. Teraz potrzebuje pomocy

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 19:37
- W ubiegłym roku przepędzono nas z naszego poprzedniego ośrodka, a ziemię zagarnięto. Teraz staram się wykończyć nowy budynek, zanim z powrotem zbiorę dzieciaki, które musiały wrócić na ulicę - mówił w Jedynce Paweł Huk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wiśniewski: gdy wzbijam się w powietrze, jestem wolny

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 20:40
- Latanie pozwala mi na anonimowość. W powietrzu nikt nie ocenia mnie po tym, kim jestem, tylko po tym, jak latam. Jestem jednym z wielu na niebie - mówi w radiowej Jedynce lider Ich Troje. W podniebnym wydaniu "Lata z Radiem" proponowaliśmy także latanie balonem, paralotnią i na falach muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kpt. Tomasz Cichocki znów rusza w rejs dookoła świata: jestem morskim wilkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 21:00
- Niekoniecznie trzeba być twardym i odważnym do granic możliwości, przystojnym facetem z brodą. Niewątpliwie do cech wilka morskiego należy umiejętność podejmowania decyzji, bycia samemu ze sobą oraz miłość do oceanu i morza - powiedział gość radiowej Jedynki, który ponownie wypłynie w samotny rejs dookoła świata.
rozwiń zwiń