Nosowska: trasa Lata z Radiem to dla nas okazja do spotkania z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 12:00
- Zespół Hey powstał po to, żeby próbować zestawiać ze sobą w atrakcyjny sposób słowo z dźwiękiem. A naszym drugim najważniejszym działaniem jest konfrontowanie tego, co sobie wymyśliliśmy, z publicznością - mówiła w Jedynce Katarzyna Nosowska.
Audio
  • Katarzyna Nosowska o udziale zespołu Hey w trasie Lata z Radiem 2014 (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Katarzyna Nosowska podczas koncertu Lata z Radiem w Uniejowie
Katarzyna Nosowska podczas koncertu Lata z Radiem w UniejowieFoto: Redakcja Lata z Radiem

Hey to jedna z gwiazd trasy Lata z Radiem 2014. Ceniony szczeciński zespół publiczność mogła zobaczyć na żywo już na pierwszym koncercie w Uniejowie. Jak podkreślała w audycji "Lato z Radiem Extra" Katarzyna Nosowska, dla niej i jej kolegów muzyków od zawsze liczył się przede wszystkim przekaz.

- Nasze teksty są według mnie bardzo uniwersalne. Jesteśmy typowymi przedstawicielami gatunku ludzkiego i problemy, których doświadczamy stają się pewnie czasem też udziałem publiczności. Może więc ktoś słysząc ze sceny opowieść, o jakiejś sytuacji czuje, że nie jest sam ze swoją troską czy zmartwieniem. My jesteśmy od tego, żeby mówić, że wszyscy razem jedziemy na tym samym wielkim wozie - podkreślała wokalistka i autorka tekstów.

/Choć w swojej karierze, zarówno z zespołem Hey, jak i solowo, Katarzyna Nosowska zagrała już setki koncertów, to nadal odczuwa tremę debiutanta. - Jestem piekielnie nieprzystosowana do warunków scenicznych. Mimo tych już ponad 20 lat występów nadal nie jestem mentalnie na to gotowa. Nie udało mi się zawalczyć z własną tremą. Jestem przerażona i przejęta, przed każdym koncertem odczuwam skurcz w żołądku. Z drugiej strony znam to uczucie bardzo dobrze i chyba przestałabym śpiewać, gdyby okazało się, że już się tego nie boję - tłumaczyła artystka.

Drugi koncert podczas tegorocznej trasy Lata z Radiem zespół Hey da 5 lipca w Tarnowie Podgórnym.

W Uniejowie z Katarzyną Nosowską rozmawiali Karolina Rożej  i Roman Czejarek.


pg/pj

Czytaj także

Katarzyna Nosowska zdradza tajemnicę "doo”

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 15:56
"Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” to tytuł 10. studyjnego albumu zespołu Hey. – Użyte w tytule podwójne "o" to wcale nie jest błąd w druku” – wyjaśniała w "Muzycznej Jedynce" wokalistka zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KOMBI Łosowski na trasie Lata z Radiem: od "Tańca w słońcu" po "Jaki jest wolności smak?"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 12:00
Z pierwszymi koncertami grupa wystąpi już 28 czerwca w Uniejowie. Podczas konferencji inauguracyjnej Sławomir Łosowski zdradził, z jakim repertuarem zagra w dziesięciu polskich miastach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golec uOrkiestra: koncerty Lata z Radiem to gwarancja jakości

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:35
- Różne radia organizują wakacyjne trasy, ale koncerty radiowej Jedynki mają swoją renomę. Wiadomo, że jest porządna produkcja oraz technika i wszystko dopięte na ostatni guzik - powiedział Łukasz Golec.
rozwiń zwiń