Tymon i Możdżer z Chopinem na Woodstocku [koncert]

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 15:25
Koncert odbył się w 2010 roku na Przystanku Woodstock, a dwa lata później ukazał na płycie. Wysłuchaliśmy go też w "Koncertowej Jedynce".
Audio
  • Etiudy Chopina grają Leszek Możdżer i tymon Tymański Polish Brass Ensemble (Koncertowa Jedynka)
Ryszard Tymon Tymański równolegle realizuje swą miłość do rocka i jazzu. Twórca yassu jako kontrabasista współpracuje z polskimi i zagranicznymi składami, współtworzy też  Polish Brass Ensemble
Ryszard Tymon Tymański równolegle realizuje swą miłość do rocka i jazzu. Twórca yassu jako kontrabasista współpracuje z polskimi i zagranicznymi składami, współtworzy też Polish Brass Ensemble Foto: PAP/Jacek Turczyk

Etiudy Fryderyka Chopina wykonali pianista Leszek Możdżer oraz formacja Tymański Polish Brass Ensemble, w której zagrali: Tymon Ryszard Tymański na kontrabasie, trębacz Antoni "Ziut" Gralak, puzonista Bronisław Duży, saksofoniści Marcin Ślusarczyk i Irek Wojtczak oraz perkusista Kuba Staruszkiewicz.

"Tego roku Chopin był na ustach całego świata, był w dresie, był z dreadami, był punkowy i rock’n’rollowy, tradycyjny i historyczny, Chopin domowy, Chopin do gardła i Chopin ludowy. Nasz woodstockowy Chopin zabrzmiał najbardziej żywiołowo i wypełnił każdy festiwalowy zakamarek swoją lekkością, finezyjnością, absolutną "profeską" i - co podkreślam jeszcze raz - radością grania." - mówił Jurek Owsiak.

Obszerne fragmenty tego koncertu nadaliśmy w "Koncertowej Jedynce" w Niedzielę Wielkanocną o godz. 23.14. Na naszej antenie zabrzmiały następujące utwory w aranżacjach Leszka Możdżera, Ryszarda Tymona Tymańskiego, Antoniego Ziuta Gralaka i Ireneusza Wojtczaka: "Etiuda C Op. 10 Nr 1", "Etiuda F Op. 10 Nr 9", "Etiuda E Op. 10 Nr 3", "Etiuda C Op. 25 Nr 12", "Etiuda Ges Op. 25 Nr 9", "Etiuda C Op. 10 Nr 7" oraz "Etiuda C Op. 10 Nr 12".

asz

Czytaj także

Muzyczne menu Leszka Możdżera

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 22:01
O muzyce Leszek Możdżer mówi jak o uwielbianej kobiecie. Ale utwory, które zaproponował słuchaczom "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zabrzmiały w męskich wykonaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer: takich propozycji się nie odrzuca

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 12:43
- Jazz nad Odrą to jeden z najstarszych festiwali w Europie. Byłoby dużą niezręcznością z mojej strony, gdybym nie zechciał zostać dyrektorem artystycznym tak renomowanej imprezy - mówi pianista.
rozwiń zwiń