X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko Robin Thicke i Pharrell Williams "zapożyczyli" nuty

Ile razy zdarzyło się państwu pomyśleć: gdzieś to już słyszałem? Takie pytanie stawia Marcin Kusy i prezentuje zestaw piosenek do czegoś podobnych.
Robin Thicke, T.I. i Pharrell Williams w teledysku do utworu Blurred Lines, w którym - zdaniem sądu - dopuścili się plagiatu. W ramach zadośćuczynienia artyści muszą przekazać 7,3 miliona dolarów spadkobiercom Marvina Gayea, który zmarł w 1984 roku.
Robin Thicke, T.I. i Pharrell Williams w teledysku do utworu "Blurred Lines", w którym - zdaniem sądu - dopuścili się plagiatu. W ramach zadośćuczynienia artyści muszą przekazać 7,3 miliona dolarów spadkobiercom Marvina Gaye'a, który zmarł w 1984 roku.Foto: RobinThickeVEVO
O Audycji
Tytuł Muzyka nocą 15.03.2015 00:00
Prowadzący Marcin Kusy
Opis

Amerykański sąd orzekł, że Robin Thicke i Pharrell Williams w przeboju "Blurred Lines" bezprawnie wykorzystali elementy utworu "Got to Give It Up" Marvina Gaye'a.

Gdzie jest granica między inspiracją a plagiatem? Kto w historii muzyki lub współcześnie słynie z zapożyczania cudzych pomysłów i czy w hip-hopie wolno więcej? Powracamy do słynnych procesów i porównujemy znane przeboje, m.in. The Police, Ryszarda Rynkowskiego, Queen, Chic, Lady Pank, Davida Bowiego, Huey Lewis & The News, TSA oraz Yes.

Jakie jeszcze przykłady przychodzą państwu do głowy?

Prezentujemy ponadto Piosenki Dnia Jedynki mijającego tygodnia i wspomnimy o legendarnych koncertach The Allman Brothers Band - At Fillmore East.

asz/mc

Playlista
Tagi

Playlista