Frapująca płyta duetu Deriglasoff i Jakubik

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 11:55
- Ironicznie i nieco przewrotnie płytę z Arkiem Jakubikiem zatytułowaliśmy "40 przebojów". Czymże innym są te piosenki, jak nie przebojami, tyle że w stylu, który będzie obowiązywał za lat 50 lub 60 - mówi Olaf Deriglasoff.
Audio
  • Olaf Deriglasoff opowiada o najnowszej płycie nagranej z Arkadiuszem Jakubikiem pt. "40 przebojów" (Muzyka nocą/ Jedynka)
Swój pierwszy zespół - Dzieci Kapitana Klossa - Olaf Deriglasoff założył w 1980 roku
Swój pierwszy zespół - Dzieci Kapitana Klossa - Olaf Deriglasoff założył w 1980 roku Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Premiera płyty ekstrawaganckiego duetu odbyła się 9 czerwca. Gość radiowej Jedynki przyznaje, że na krążku pojawia się nuta powagi, a same utwory są dość krótkie, bo najdłuższy z nich ma minutę czterdzieści sekund. - Wynika to z faktu konstatacji zjawiska, jakie opanowało media, w tym stacje radiowe, gdzie skraca się utwory, wycina solówki, a piosenka na dobrą sprawę zaczyna się refrenem, potem jest szczątkowa zwrotka, refren na koniec i tyle. Krótkie utwory mają w sobie coś niepokojącego, frapującego i zastanawiającego, i - co sprawdziliśmy na koncertach - są fajne do wielokrotnego powtarzania - opowiada basista.

Czy tworzenie krótkich utworów jest łatwiejsze czy trudniejsze dla muzyków? Kto poza Marcinem Świetlickim napisał teksty piosenek dla duetu Deriglasoff & Jakubik? Jaki efekt chcieli osiągnąć muzycy? Jakie gatunki pojawiają się na płycie "40 przebojów"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Muzyka nocą"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Olaf Deriglasoff (muzyk, gitarzysta, producent)

Data emisji: 18.06.2016

Godzina emisji: 00.11

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

30 lat płyty Marillion "Misplaced Childhood". Rock progresywny nie umarł

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 18:15
- Fascynujące jest to, jak 27-latek mógł napisać teksty, które są aktualne do dzisiaj. Jak Fish mógł też wtedy myśleć jako człowiek z olbrzymim bagażem życiowym - mówił w Jedynce dziennikarz i znawca zespołu Marillion Mariusz Gzyl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta zespołu IRA to dźwięki prosto z serca

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 16:30
Weterani polskiej sceny rockowej powracają z nową płytą. Krążek, który od 20 maja można znaleźć w sklepach, nosi tytuł "My".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Chacińska. Muzyka, jedzenie i Kalifornia

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 15:43
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pasjonatka podróży i gotowania wydała kolejną płytę z muzyczno-kulinarnej serii "Appetit". Tym razem album zabiera nas do Kalifornii.
rozwiń zwiń