Karolina Gruszka: nie do końca rozumiem bojkot Rosji przez artystów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 19:52
- Wydaje mi się, że rolą artystów jest próba niepodsycania tego, co i tak jest bardzo trudne i jaskrawe, tylko znalezienia jakiejś możliwości dialogu - mówi aktorka.
Audio
  • Karolina Gruszka o napięciu między Polską a Rosją i filmie "Pani z przedszkola" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Karolina Gruszka wcieli się tym razem w swoją imienniczkę, tytułową przedszkolankę
Karolina Gruszka wcieli się tym razem w swoją imienniczkę, tytułową przedszkolankę Foto: Wojciech Kusiński/PR

Karolina Gruszka z mężem Iwanem Wyrypajewem dzielą swoje życie prywatne i zawodowe między Polskę a Rosję. Aktorka przyznaje, że od pewnego czasu wyczuwa napięcie między oboma narodami. - Zwłaszcza w Polsce, z zupełnie zrozumiałych powodów, atmosfera jest w tej chwili niezbyt przyjazna. Wydaje mi się jednak, że ważne jest, żeby w każdej sytuacji próbować rozmawiać. Rosja to nie jest tylko Putin. To są też tacy sami ludzie jak my, którzy chcą być szczęśliwi. Żyją w ogromnym kraju, z olbrzymimi trudnościami i mają też swoją, bardzo jasną logikę. Myślę, że warto ich też zrozumieć - podkreśla gość Jedynki.

Od 25 grudnia Karolinę Gruszkę będzie można oglądać w komedii "Pani z przedszkola", nowym filmie Marcina Krzyształowicza, reżysera głośnej "Obławy". - Przyznam, że przed przeczytaniem scenariusza spodziewałam się czegoś innego. Pewna konwencja, którą zaproponował tu Marcin od początku była bardzo wyczuwalna. Później nasza praca polegała na tym, żebyśmy uchwycili tę konwencję i w jej ramach już trochę sami improwizowali - tłumaczy aktorka, która wciela się w filmie w tytułową rolę. Obok niej na ekranie pojawią się również m.in. Adam Woronowicz i Agata Kulesza.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura
Prowadziła: Joanna Sławińska
Gość: Karolina Gruszka (aktorka)
Data emisji: 15.12.2014
Godzina emisji: 17.18

pg/bch

Czytaj także

Karolina Gruszka: zaskoczyło mnie, jak bardzo język białoruski jest prześladowany

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 19:00
Rewizje, areszty, przesłuchania, KGB – wiedziałem, że tak jest. Jednak po rozmowach z Białorusinami dowiedziałam się o wiele więcej – mówi Karolina Gruszka, odtwórczyni głównej roli kobiecej w filmie ”Żywie Biełaruś”.
rozwiń zwiń