X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karolina Gruszka: nie do końca rozumiem bojkot Rosji przez artystów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 19:52
- Wydaje mi się, że rolą artystów jest próba niepodsycania tego, co i tak jest bardzo trudne i jaskrawe, tylko znalezienia jakiejś możliwości dialogu - mówi aktorka.
Audio
  • Karolina Gruszka o napięciu między Polską a Rosją i filmie "Pani z przedszkola" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Karolina Gruszka wcieli się tym razem w swoją imienniczkę, tytułową przedszkolankę
Karolina Gruszka wcieli się tym razem w swoją imienniczkę, tytułową przedszkolankę Foto: Wojciech Kusiński/PR

Karolina Gruszka z mężem Iwanem Wyrypajewem dzielą swoje życie prywatne i zawodowe między Polskę a Rosję. Aktorka przyznaje, że od pewnego czasu wyczuwa napięcie między oboma narodami. - Zwłaszcza w Polsce, z zupełnie zrozumiałych powodów, atmosfera jest w tej chwili niezbyt przyjazna. Wydaje mi się jednak, że ważne jest, żeby w każdej sytuacji próbować rozmawiać. Rosja to nie jest tylko Putin. To są też tacy sami ludzie jak my, którzy chcą być szczęśliwi. Żyją w ogromnym kraju, z olbrzymimi trudnościami i mają też swoją, bardzo jasną logikę. Myślę, że warto ich też zrozumieć - podkreśla gość Jedynki.

Od 25 grudnia Karolinę Gruszkę będzie można oglądać w komedii "Pani z przedszkola", nowym filmie Marcina Krzyształowicza, reżysera głośnej "Obławy". - Przyznam, że przed przeczytaniem scenariusza spodziewałam się czegoś innego. Pewna konwencja, którą zaproponował tu Marcin od początku była bardzo wyczuwalna. Później nasza praca polegała na tym, żebyśmy uchwycili tę konwencję i w jej ramach już trochę sami improwizowali - tłumaczy aktorka, która wciela się w filmie w tytułową rolę. Obok niej na ekranie pojawią się również m.in. Adam Woronowicz i Agata Kulesza.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura
Prowadziła: Joanna Sławińska
Gość: Karolina Gruszka (aktorka)
Data emisji: 15.12.2014
Godzina emisji: 17.18

pg/bch

Komentarze1
aby dodać komentarz
Cien2014-12-16 07:18 Zgłoś
Tego nikt nie rozumie. Jednakże politycy i media tak skutecznie ogłupili ostatnio Polaków, że ci ostatni przez sen będą powtarzać, że "nienawidzą ruskich", "precz z ruskimi" itp. Dlaczego? Po co? Za co? Nad tym się nie zastanawiają.

Czytaj także

Karolina Gruszka: zaskoczyło mnie, jak bardzo język białoruski jest prześladowany

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 19:00
Rewizje, areszty, przesłuchania, KGB – wiedziałem, że tak jest. Jednak po rozmowach z Białorusinami dowiedziałam się o wiele więcej – mówi Karolina Gruszka, odtwórczyni głównej roli kobiecej w filmie ”Żywie Biełaruś”.
rozwiń zwiń