Bartłomiej Topa jako Kebab: nie lubię gładkich historii

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 18:43
- Od zawsze bardzo w kinie pociągał mnie absurd montypythonowski. Film "Kebab i Horoskop" niesie refleksję nad życiem i pracą, pyta o nasze człowieczeństwo - powiedział aktor.
Audio
  • Bartłomiej Topa: nie lubię gładkich historii (Dosłownie kultura/Jedynka)
W 2015 roku Bartłomieja Topę zobaczymy w kilku filmach: Kebabie i Horoskopie w reż. Grzegorza Jaroszuka, Karbali w reż. Krzysztofa Łukaszewicza, Obcym niebie Dariusza Gajewskiego
W 2015 roku Bartłomieja Topę zobaczymy w kilku filmach: "Kebabie i Horoskopie" w reż. Grzegorza Jaroszuka, "Karbali" w reż. Krzysztofa Łukaszewicza, "Obcym niebie" Dariusza GajewskiegoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Znanego z kryminalno-pesymistycznych obrazów Wojciecha Smarzowskiego ("Dom zły", "Drogówka") aktora już od 13 lutego oglądać będziemy na ekranach kin w komedii absurdu. - Reżyser Grzesiek Jaroszuk dał już wyraz swojej kreatywności filmem "Opowieści z chłodni". Po jego obejrzeniu zadzwoniłem do autora, spotkaliśmy się, zaprosił mnie na zdjęcia próbne i stało się! Zagraliśmy "Kebaba i Horoskopa" razem z Piotrkiem Żurawskim i wieloma fantastycznymi aktorami - opowiadał w Jedynce Bartłomiej Topa.

Nowy obraz z jego udziałem to jednak nie do końca śmieszna historia. Dwaj główni bohaterowie, podając się za ekspertów od marketingu, wywołują rewolucję w upadającym sklepie z dywanami i życiu jego pracowników. - To spokojna narracja, bez krztyny emocji, ale emocje pojawiają się w widzach. Kebab i Horoskop zadają pytania o to, w jakim momencie życia jesteśmy, czy praca daje nam satysfakcję, czy odkrywamy dzięki niej pasję – podkreślił gość.

W rozmowie z Joanną Sławińską aktor opowiadał także o czynnikach, które są decydujące przy wyborze roli oraz najbardziej znaczących momentach swojej kariery.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura
Prowadziła: Joanna Sławińska
Gość: aktor Bartłomiej Topa
Data emisji: 9.02.2015
Godzina emisji: 17.18

(asz/mm)

Czytaj także

Bartłomiej Topa: wolę milczeć, ale trzaśnięcie drzwiami bywa konieczne

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 18:49
- Czasami z milczenia może wynikać coś, czego nie da przekrzykiwanie się i jeszcze głośniejsze trzaskanie drzwiami. Ale i ono bywa konieczne, by nas obudzić i skłonić do refleksji - o znaczeniu zaangażowania w życiu filmowym i społecznym Bartłomiej Topa mówił w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Topa: "Karbala" to historia bohatera, który był zapomniany

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 22:00
- Pierwowzorem tej postaci jest Grzegorz Kaliciak, dowódca brygady rozpoznawczej w Iraku. Ma swoich 40 żołnierzy i chce ich żywych przywieźć do kraju - o roli w filmie "Karbala" opowiada aktor Bartłomiej Topa.
rozwiń zwiń