X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Szumowska: to dobry moment dla polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 19:13
- Oscar dla "Idy" i wcześniejsze nagrody dla tego filmu oraz Srebrny Niedźwiedź dla mojego "Body/Ciało" są znakiem tego, że polskie kino zaczyna przebijać się do światowej świadomości - mówi reżyserka.
Audio
  • Małgorzata Szumowska o Oscarze dla "Idy" i swoim najnowszym filmie pt. "Ciało/Body" (Dosłownie kultura/Jedynka)
  • Szefowa PISF Agnieszka Odorowicz o Oscarze dla "Idy" (Popołudnie z Jedynką)
Zdaniem Małgorzaty Szumowskiej nagrody dla Idy Pawła Pawlikowskiego i jej CiałaBody oznaczają, że polskie kino zaczyna przebijać się do światowej świadomości
Zdaniem Małgorzaty Szumowskiej nagrody dla "Idy" Pawła Pawlikowskiego i jej "Ciała/Body" oznaczają, że polskie kino zaczyna przebijać się do światowej świadomościFoto: Wojciech Kusiński/PR

Tydzień przed ceremonią wręczenia Oscarów Małgorzata Szumowska odebrała na Festiwalu Berlinale Srebrnego Niedźwiedzia za film "Body/Ciało". - Jestem pierwszą kobietą od 65 lat i pierwszą Polką w ogóle, która otrzymała nagrodę za reżyserię w Berlinie. Dla mnie był to więc wielki dzień. Może na inną skalę niż Oscar, który jest bardzo medialny, silnie związany z pop kulturą. Berlinale to natomiast festiwal typowo artystyczny - tłumaczy gość Jedynki.

Wbrew swojemu tytułowi "Body/Ciało" to film o tym, co jest poza ciałem. - Śmiałam się na konferencji prasowej w Berlinie, że ten film powinien nazywać się "Dusza", ale ten tytuł brzmi bardzo pretensjonalnie. A chcieliśmy ze wszystkich sił, żeby nasz film nie był pretensjonalny. Zależało nam za to, żeby było w nim dużo czarnego humoru, charakterystycznego dla naszego regionu. Z drugiej strony czasem mam wrażenie, że Polacy nie do końca mają poczucie humoru, więc nie wiem, czy będą się na tym filmie śmiali - podkreśla reżyserka.

Małgorzata Szumowska zdradziła również w audycji, co jej film ma wspólnego z kinem Krzysztofa Kieślowskiego i jaki wpływ na "Body/Ciało" miał Paweł Pawlikowski, reżyser "Idy".

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura
Prowadziła: Joanna Sławińska
Gość: Małgorzata Szumowska (reżyserka)

Przygotował: Marek Wałkuski

Gość: Agnieszka Odorowicz (szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej)
Data emisji: 23.02.2015
Godzina emisji: 15:49 (materiał), 17.15 (wywiad)

Materiał został wyemitowany w "Popołudniu z Jedynką"

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znów sukces polskiego kina! Małgorzata Szumowska laureatką Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 00:47
Małgorzata Szumowska otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jury doceniło jej najnowszy film pod tytułem "Ciało".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska kinematografia gra w pierwszej lidze"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 04:23
Srebrny niedźwiedź dla Małgorzaty Szumowskiej za "Ciało", sukcesy "Idy", oscarowe nominacje polskich dokumentów - czy to nowe otwarcie dla polskiego kina?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krytyk filmowy: "Ida" jest czymś urastającym do rangi fenomenu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 09:30
- To był bardzo polski rok na Oscarach - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Michał Oleszczyk, krytyk filmowy i dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.
rozwiń zwiń