Anna Smołowik: zależy mi na uczciwości wobec widza

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 19:31
- Dla mnie bardzo ważna jest wolność i prawda w aktorstwie. Dlatego często zdarza mi się rezygnować z jakiś projektów - powiedziała Anna Smołowik.
Audio
  • Aktorka Anna Smołowik o stand up`ie "Obsesje" i wizji swojej kariery (Dosłownie kultura/Jedynka)
Anna Smołowik
Anna SmołowikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Aktorka wykonuje stand-up "Obsesje", który można oglądać w warszawskim Teatrze Studio. Spektakl zyskał bardzo przychylne recenzje, podobnie jak brawurowa kreacja aktorki - Najpierw powstał koncert, ale uznałam, że to za mało, bo jestem aktorką, a nie wokalistką. Popracowałam więc nad tekstami, aby to była spójna historia o około 30-letniej kobiecie mieszkającej w Warszawie. O tym mogę opowiadać z głębi serca - przyznała Smołowik.

Aktorce pomogła pisarka Julia Holewińska, która napisała teksty piosenek. - Ja zaopiekowałam się tekstami między piosenkami. (…) Miałam silną potrzebę, żeby wypowiedzieć się na pewne tematy, które grały mi w duszy, pośpiewać o nich, bo to nie tylko moje obsesje, ale także moich koleżanek i kolegów - powiedziała.

Anna Smołowik zaznaczyła, że na scenie śpiewa ze znakomitymi muzykami i cały czas wchodzi w interakcję z widownią. - Każdy spektakl jest inny, bo cały czas powstają nowe teksty. Widzowie cudownie się angażują i to jest dla mnie wielka szkoła i duży sprawdzian - przyznała.

O czym są piosenki, które śpiewa aktorka i jakich dotykają tematów? O tym również w audycji.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Jaonna Sławińska

Gość: Anna Smołowik (aktorka)

Godzina emisji: 17.17

Data emisji: 18.06.2015

to/mc

Czytaj także

Reżyser "Samych swoich": w filmie najważniejsza jest psychologia

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 12:18
- Wszystko, co jest wewnątrz nas, o czym nie mówi się wprost. To, co wynika z sytuacji, zachowania lub niedopowiedzenia - powiedział w Jedynce Sylwester Chęciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stuhr o "Rewizorze": postacie z komedii Gogola przeniosłem do współczesności

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 08:00
- Każdego dnia obserwuję bezkrytyczne podejście do tych, od których zależy nasz żywot, np. prezes jakiejś partii opowiada marny dowcip, a my się z niego śmiejemy - mówi aktor i reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox debiutuje w teatrze. "Moje drugie imię to kompromis"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 19:32
- Zawsze istnieje jakiś gorset. W instytucji takiej jak np. telewizja nie mogę robić tego, co mi się podoba. Moje pomysły są w większości nieemisyjne - mówił w Jedynce reżyser.
rozwiń zwiń