Margarethe von Trotta: zaczęłam ćwiczyć pracę z humorem na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 20:29
Już w "Porzuconym świecie" jest parę śmiesznych scen, a moim następnym filmem będzie komedia – mówiła w Jedynce niemiecka reżyserka.
Audio
  • Osobiste kino Margarethe von Trotta (Dosłownie kultura/Jedynka)
Margarethe von Trotta była bohaterka tegorocznej retrospektywy festiwalu Dwa Brzegi
Margarethe von Trotta była bohaterka tegorocznej retrospektywy festiwalu Dwa Brzegi Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

"Porzucony świat" miał swoją polską premierę na festiwalu Dwa Brzegi. W filmie wystąpiły Barbara Sukowa i Katja Riemann, aktorki i gwiazdy poprzednich dzieł niemieckiej reżyserki (Sukowa zagrała ostatnio tytułową rolę w "Hannah Arendt"). - To są bardzo ważne aktorki w Niemczech. Zrobiłam w sumie sześć filmów z Sukową i dwa z Riemann, ale zawsze występowały osobno - tłumaczyła Margarethe von Trotta.

Dwukrotna laureatka weneckich Złotych Lwów wyjaśniła, że aktorki poprosiły ją, aby zrobiła film, w którym mogłyby w końcu wystąpić razem. To dla nich specjalnie napisała "Porzucony świat". - Chciałam też pokazać, że są wspaniałymi śpiewaczkami, nie tylko śpiewającymi aktorkami - przyznała von Trotta.

Niemiecka reżyserka mówiła również o trudnej historii swojej rodziny, fascynacji kinem Andrzeja Wajdy i o aktorstwie Daniela Olbrychskiego.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Margarethe von Trotta (reżyserka)

Godzina emisji: 17.18

Data emisji: 17.08.2015

tj/mc

 

 

Czytaj także

"Czerwony pająk" - film, który nie daje prostych odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 20:45
- Najpiękniejsze w kinie jest to, gdy po wyjściu z seansu kolejny film odgrywa się w naszych głowach - mówił w Jedyne aktor Filip Pławiak o swojej roli w obrazie Marcina Koszałki.
rozwiń zwiń