X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Kot: aktor jest przede wszystkim odtwórcą

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 19:58
- Możesz na grządce swojej roli zbudować bardzo wiele. Może być to majstersztyk i dzieło sztuki, ale to tylko cześć większej całości - mówił w Jedynce Tomasz Kot.
Audio
  • Tomasz Kot o trudnym zawodzie aktora (Dosłownie kultura/Jedynka)
Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia?  to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa. W postać tę, inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa, wcielił się Tomasz Kot
Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa. W postać tę, inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa, wcielił się Tomasz KotFoto: mat.promocyjne

W swoim ostatnim filmie "Żyć nie umierać" Tomasz Kot przekonał się, jak to jest, gdy aktor gra aktora. Historia postaci, w którą się wcielił, przypomina losy zmarłego na nowotwór Tadeusza Szymkowa. 

Tomasz Kot tłumaczył w Jedynce, że aktorstwo opiera się na pasji. - Trzeba kochać ten zawód, żeby go wykonywać. To bardzo ciężka robota i nieustanna pogoń za dodatkowym zarobkiem - powiedział. Jak tłumaczył, na planie filmu Macieja Migasa, myślał właśnie o takim sposobie życia, bo sam w ten sposób przez kilka lat funkcjonował. - To była suma różnych doświadczeń. Wszystkie je przeżyłem na własnej skórze. Trudność wcielenia się w postać aktora polega na tym, że widziało się bardzo różne objawy tego zawodu. Chodziło o to, by wybrać te odpowiednie - podkreślił aktor.

W nagraniu audycji aktor wyjaśnił, czy jest coś szczególnego w graniu człowieka ciężko chorego. Tłumaczył również, jak udało u mu się osiągnąć podobieństwo do postaci Tadeusza Szymkowa oraz prof. Zbigniewa Religi. Za pierwszoplanową rolę w filmie "Bogowie" Tomasz Kot został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Tomasz Kot (aktor)

Godzina emisji: 17.17

Data emisji: 8.10.2015

tj/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Więckiewicz: prywatnie jestem raczej ponurakiem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 18:59
- Posługując się znanym przysłowiem, szklanka jest u mnie do połowy pusta, a nie pełna - mówił w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń