X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Hoffman: aktor to najważniejszy element filmu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:00
- Podczas kręcenia "Pana Wołodyjowskiego" doszło do tego, że poza planem nie rozmawiałem z Danielem Olbrychskim – przyznaje Jerzy Hoffman.
Audio
  • Jerzy Hoffman znany i nieznany o sobie (Dosłownie kultura/Jedynka)
- Nie ma filmów komercyjnych i niekomercyjnych. Są filmy dobre i złe. Chaplin robił filmy dla wszystkich, dla intelektualistów i tak zwanych kucharek  mówi Jerzy Hoffman
- Nie ma filmów komercyjnych i niekomercyjnych. Są filmy dobre i złe. Chaplin robił filmy dla wszystkich, dla intelektualistów i tak zwanych kucharek – mówi Jerzy HoffmanFoto: PAP/JACEK TURCZYK

- Wymagałem od niego hieratyczności, niesłychanego skupienia, żadnych gestykulacji. Po to, aby "Jam jest syn Tuhaj-beja!" zabrzmiało jak najmocniej. Gdy zobaczył film przeprosił mnie. Później, w czasie "Potopu" reżyserowałem go dwoma gestami. Od momentu, gdy mi zaufał, porozumiewaliśmy się w pół słowa – wspomina Jerzy Hoffman.

Czytaj i słuchaj także >>
żyć nie umierać tomasz kot 1200.jpg
Tomasz Kot: trzeba kochać ten zawód, by go wykonywać

Czy Jerzy Hoffman przyjaźni się z aktorami? Jakie ma rady dla tych, którzy marzą o pójściu w jego ślady? I jak to możliwe, że mimo dramatycznych przeżyć reżyser ocenia, że zsyłka na Syberię uratowała jego rodzinę? Posłuchaj całej rozmowy!

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Jerzy Hoffman (reżyser)

Data emisji: 22.10.2015

Godzina emisji: 17.17

gs/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Schuchardt: w miłości stawiam na stałość

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 20:38
- Oboje z żoną mamy takie wzorce rodzinne. Taki model mi się podoba, przyjąłem to i w takim właśnie kierunku podążam – mówi w radiowej Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Kot: aktor jest przede wszystkim odtwórcą

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 19:58
- Możesz na grządce swojej roli zbudować bardzo wiele. Może być to majstersztyk i dzieło sztuki, ale to tylko cześć większej całości - mówił w Jedynce Tomasz Kot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Żulewska: dobrze funkcjonuję pod wpływem stresu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 18:51
W piątek (16.10) na ekrany kin wchodzi "Demon", zaś od niedawna można oglądać również film "Chemia". W obu główne role żeńskie gra Agnieszka Żulewska.
rozwiń zwiń