Jerzy Hoffman: aktor to najważniejszy element filmu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:00
- Podczas kręcenia "Pana Wołodyjowskiego" doszło do tego, że poza planem nie rozmawiałem z Danielem Olbrychskim – przyznaje Jerzy Hoffman.
Audio
  • Jerzy Hoffman znany i nieznany o sobie (Dosłownie kultura/Jedynka)
- Nie ma filmów komercyjnych i niekomercyjnych. Są filmy dobre i złe. Chaplin robił filmy dla wszystkich, dla intelektualistów i tak zwanych kucharek  mówi Jerzy Hoffman
- Nie ma filmów komercyjnych i niekomercyjnych. Są filmy dobre i złe. Chaplin robił filmy dla wszystkich, dla intelektualistów i tak zwanych kucharek – mówi Jerzy HoffmanFoto: PAP/JACEK TURCZYK

- Wymagałem od niego hieratyczności, niesłychanego skupienia, żadnych gestykulacji. Po to, aby "Jam jest syn Tuhaj-beja!" zabrzmiało jak najmocniej. Gdy zobaczył film przeprosił mnie. Później, w czasie "Potopu" reżyserowałem go dwoma gestami. Od momentu, gdy mi zaufał, porozumiewaliśmy się w pół słowa – wspomina Jerzy Hoffman.

Czytaj i słuchaj także >>
żyć nie umierać tomasz kot 1200.jpg
Tomasz Kot: trzeba kochać ten zawód, by go wykonywać

Czy Jerzy Hoffman przyjaźni się z aktorami? Jakie ma rady dla tych, którzy marzą o pójściu w jego ślady? I jak to możliwe, że mimo dramatycznych przeżyć reżyser ocenia, że zsyłka na Syberię uratowała jego rodzinę? Posłuchaj całej rozmowy!

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Jerzy Hoffman (reżyser)

Data emisji: 22.10.2015

Godzina emisji: 17.17

gs/asz

Czytaj także

Tomasz Schuchardt: w miłości stawiam na stałość

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 20:38
- Oboje z żoną mamy takie wzorce rodzinne. Taki model mi się podoba, przyjąłem to i w takim właśnie kierunku podążam – mówi w radiowej Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Kot: aktor jest przede wszystkim odtwórcą

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 19:58
- Możesz na grządce swojej roli zbudować bardzo wiele. Może być to majstersztyk i dzieło sztuki, ale to tylko cześć większej całości - mówił w Jedynce Tomasz Kot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Żulewska: dobrze funkcjonuję pod wpływem stresu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 18:51
W piątek (16.10) na ekrany kin wchodzi "Demon", zaś od niedawna można oglądać również film "Chemia". W obu główne role żeńskie gra Agnieszka Żulewska.
rozwiń zwiń