Co jest najważniejsze dla Andrzeja Chyry?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 19:40
Jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów nie ma nic przeciwko pracy z debiutantami. – Wydaje mi się ciekawe spotkanie z kimś, kto zaczyna ze mną rozmawiać zupełnie innym głosem – mówi Andrzej Chyra.
Audio
  • Andrzej Chyra opowiada o aktorstwie, reżyserii i ojcostwie (Dosłownie kultura/Jedynka)
Film Znam kogoś, kto cię szuka dotyka także tak aktualnego dziś tematu imigrantów. Tego czy i jak odnajdują się w nowym miejscu...
Film "Znam kogoś, kto cię szuka" dotyka także tak aktualnego dziś tematu imigrantów. Tego czy i jak odnajdują się w nowym miejscu...Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Aktor wyjaśnia, że oprócz scenariusza, który budzi zainteresowanie danym projektem, ważny jest też pewien rodzaj porozumienia, kompatybilności z reżyserem. Tylko dzięki nim współpraca może być owocna. Co takiego miał w sobie scenariusz młodej francuskiej artystki polskiego pochodzenia Julii Kowalski, co sprawiło, że Andrzej Chyra zdecydował się zagrać jedną z głównych ról w filmie "Znam kogoś, kto cię szuka", który do polskich kin wchodzi 27 listopada ?

Czytaj i słuchaj także >>
czerwony pająk 1200 img_2863-fot-adam_golec.jpg

W rozmowie z Joanna Sławińską aktor zdradza dlaczego reżyseruje opery, ale nie decyduje się na reżyserię spektakli teatralnych. Czego boi się Andrzej Chyra? Co jest dla niego najważniejsze w ojcostwie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 ***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Andrzej Chyra (aktor, reżyser)

Data emisji: 16.11

Godzina emisji: 17.17

gs/ag

Czytaj także

Marcin Dorociński o osiąganiu celu bez względu na koszty

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 20:40
- Jak wiele jesteś w stanie poświęcić, żeby osiągnąć coś, żeby doprowadzić sprawy do końca? Tego możemy się dowiedzieć tylko z dystansu, patrząc wstecz – ocenia ceniony aktor.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Gajos: bałem się, że ludzie mnie znienawidzą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 13:14
- W "Przesłuchaniu" gram potwora. Na planie mówiłem reżyserowi, że boję się, że na mój widok ludzie na ulicy będą rzucać we mnie kamieniami. Na szczęście tak nie było - wspomina aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Stuhr: czekałem na bohatera ze skazą

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 14:50
- Rola w "Obławie" pozwoliła mi zagrać postać, którą od dawna miałem w głowie. W tym sensie była to rola najłatwiejsza dla mnie - mówi aktor. Ale rok premiery tego filmu okazał się bardzo trudny.
rozwiń zwiń