X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Pszoniak: wierzę w sens sztuki radiowej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 10:00
- Jesteśmy atakowani bylejakością i zalewani bezwartościowymi rzeczami. Żyjemy w świecie komercji i nic na to nie możemy poradzić. Nie ma niestety przepisu, aby to zmienić - mówił aktor w Jedynce.
Audio
  • Wojciech Pszoniak o nagrodzie Wielkiego Splendora i roli w filmie "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (Dosłownie kultura/Jedynka)
Wojciech Pszoniak odebrał Wielkiego Splendora za miłość do ludzi, wiarę w sens sztuki i za nadzieję, że nie wszystko trwa tak krótko jak nasze życie
Wojciech Pszoniak odebrał Wielkiego Splendora za "miłość do ludzi, wiarę w sens sztuki i za nadzieję, że nie wszystko trwa tak krótko jak nasze życie" Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wojciech Pszoniak został laureatem najważniejszej nagrody Teatru Polskiego Radia. Wyróżniono go Wielkim Splendorem za całokształt twórczości.

Czytaj także
Wielki Spelndor 2015 1200.jpg
Wielkie Splendory 2015. Poznaj laureatów

Aktor tłumaczył, że szczególnie radio publiczne to miejsce, gdzie nadal liczy się słowo. - Mądre słowo posiada niezwykłą siłę - powiedział gość Jedynki. Jego zdaniem jest ono ważniejsze niż obraz. - Słowo potrzebuje ciszy, uwagi i skupienia, wsłuchania się. W myśl zasady słucham, więc jestem, słucham, więc myślę. To jest szlachetne - powiedział laureat Wielkiego Splendora.

Jego zdaniem słowo w ustach aktora potrafi zamienić się w coś magicznego i pięknego. Natomiast Teatr Polskiego Radia to takie miejsce, gdzie można wyjść pod rękę na spacer z Molierem, Sofoklesem i Szekspirem, z wielkimi reżyserami, aktorami oraz artystami.

W nagraniu audycji Wojciech Pszoniak mówił także o swojej najnowszej roli w filmie Janusza Majewskiego pt. "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy". Aktor został za nią wyróżniony na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Wojciech Pszoniak (aktor)

Data emisji: 7.12.2015

Godzina emisji: 17.17

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Gajos: bałem się, że ludzie mnie znienawidzą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 13:14
- W "Przesłuchaniu" gram potwora. Na planie mówiłem reżyserowi, że boję się, że na mój widok ludzie na ulicy będą rzucać we mnie kamieniami. Na szczęście tak nie było - wspomina aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy laureatów Wielkich Splendorów 2015

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 20:35
Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia Teatr Polskiego Radia nagrodził artystów za wybitne kreacje w słuchowiskach radiowych oraz za wkład w rozwój radia artystycznego.
rozwiń zwiń