"Na granicy", czyli kino o przekraczaniu samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 19:50
Na duży ekran wchodzi właśnie obraz "Na granicy" Wojciecha Kasperskiego. W radiowej Jedynce opowiedział o filmie grający w nim aktor - Andrzej Chyra.
Audio
  • Andrzej Chyra o filmie "Na granicy" i pracy na planie w Bieszczadach (Dosłownie kultura/Jedynka)
Andrzej Chyra i Marcin Dorociński na planie filmu Na granicy
Andrzej Chyra i Marcin Dorociński na planie filmu "Na granicy" Foto: mat. promocyjne

W domu na pustkowiu podczas surowej bieszczadzkiej zimy ojciec z dwoma synami muszą stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Marcin Dorociński występuje tu jako groźny przybysz, którego pojawienie się będzie okrutną próbą charakteru dla chłopców. W roli ich ojca zobaczymy Andrzeja Chyrę.

Co aktora zaintrygowało w tej postaci? - Chęć sprawdzenia, czy jesteśmy w stanie rozegrać tę graniczną sytuację, czy będziemy potrafili wytworzyć napięcie, które w tej sytuacji jest niezbędne. Można powiedzieć, że to trochę ćwiczenie warsztatowe - mówi gość Joanny Sławińskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu, w którym aktor opowiada m.in. o pracy na planie i spotkaniu z "niekoniecznie przyjazną przyrodą".

***

Tytuł audycji: Dosłownie kultura

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Andrzej Chyra (aktor)

Data emisji: 18.02.2016

Godzina emisji: 17.18

mk/ag

Czytaj także

W "Carte Blanche" Andrzej Chyra zagrał wreszcie porządnego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 18:00
Z roli w filmie "Carte Blanche" najbardziej ucieszy się... ojciec Andrzeja Chyry. - Zawsze mi mówił, bym wreszcie zagrał jakiegoś porządnego człowieka - mówi aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerość i intymność w "Znam kogoś, kto cię szuka"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 02:34
- Julia w filmie "Znam kogoś, kto cię szuka" mówi o intymnych sprawach w bardzo szczególny sposób, bez epatowania nimi, natomiast jest bardzo w tym otwarta - mówi aktor Andrzej Chyra.
rozwiń zwiń