Jacek Kleyff: nie mam misji nauczania muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 15:57
- Lekcje rytmiki pobierałem od mojego przyjaciela Jerzego Słomińskiego, który jako pierwszy w Polsce rzeźbił bębny. Mieszkałem blisko niego na wsi przez pięć lat. Cały czas graliśmy, więc rytm nie jest mi obcy - przyznał w audycji Janusza Weissa "Rewizja osobista" poeta i kompozytor.
Audio
  • Jacek Kleyff: nie mam misji uczenia muzyki (Rewizja osobista/Jedynka)
Jacek Kleyff
Jacek KleyffFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Jacek Kleyff i Janusz Weiss znają się od lat. Byli twórcami, razem z Michałem Tarkowskim, słynnego kabaretu Salon Niezależnych.

Kleyff mówił w rozmowie z Weissem, że jest "piosnekorobem". - Wszczepiam teksty w proste akordy, a wielcy muzycy tego świata pomagają mi nagrywać płyty - przyznał artysta. Jego ostatnia płyta nosi tytuł "Znalezienie”. Kleyffowi towarzyszą na niej m.in. Magda Umer i Stanisław Soyka, gitarzysta Czesława Niemena Tomasz Jaśkiewicz i Jerzy Słomiński.

Muzyk przyznał, że obecnie nie koncertuje często. Do niedawana był obecny na Przystanku Woodstock, ostatnio występował w Akademii Sztuk Przepięknych. - Trzymam kciuki za Jurka Owsiaka. Owsiak na prezydenta - powiedział. Poza tym można go usłyszeć w muzycznych klubach. - Szwendam się po niszach - stwierdził.

Natomiast na co dzień Kleyff jest nauczycielem rysunku architektonicznego w jednym z warszawskich liceów.  - Bez żadnych abstrakcji. Trzeba tak narysować krzesło, żeby chciało się na nim usiąść. By było w perspektywie i światłocieniu - tłumaczył. Jak podsumował, uczy rzemiosła.

W każdą sobotę o godz. 18.19 Janusz Weiss w rozmowach z gwiazdami branży rozrywkowej odkrywa kulisy powstawania przebojów scenicznych i opisuje zmagania z rzeczywistością estradową dawnych lat. Pojawiają się pytania, co w życiu zawodowym artystów wydarzyło się przez ostatnich 25 lat, ale też co myślą o "tu i teraz". Zachęcamy do słuchania "Rewizji osobistej"!

tj/ag

Czytaj także

Zenon Laskowik: wierzę w potęgę śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 12:00
- Śmiech ma naturę duchowego ognia, który, gdy wybuchnie, to spala wszystkie złogi. Daj Boże, żeby w Polsce śmiech nigdy nie umierał - mówił w nowej Jedynkowej audycji "Rewizja osobista" Zenon Laskowik, twórca legendarnego kabaretu TEY.
rozwiń zwiń