Jacek Kawalec: świat dziecka budują obrazki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 16:13
- Dla mnie takimi fantastycznymi książkami obrazkowymi były wszystkie księgi "Tytusa, Romka i A’Tomka" znakomitego Papcia Chmiela - mówi aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.
Audio
  • Jacek Kawalec o książkach swojego dzieciństwa, dubbingu i serialu "Ranczo" (Ene, due, like.../Jedynka)
- Od pierwszego zetknięcia z Tytusem, Romkiem i ATomkiem zaczął się dla mnie otwierać również świat literatury - mówi Jacek Kawalec
- Od pierwszego zetknięcia z "Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem" zaczął się dla mnie otwierać również świat literatury - mówi Jacek KawalecFoto: Jacek Kawalec/facebook

Inną książkę, którą zapamiętał z dzieciństwa Jacek Kawalec jest "Pan Maluśkiewicz" Juliana Tuwima. - To była wersja z rysunkami Bohdana Butenki. Patrząc na nie mały człowiek na całe życie budował w swojej głowie obraz np. wieloryba - twierdzi aktor.

Słuchaj także
1200 pap_20150217_1W0.jpg
Robert Makłowicz: moje pióro prowadzi Niziurski

Będąc już w wieku szkolnym gość radiowej Jedynki bardzo chętnie sięgał po książki fantastyczno-naukowe. - Moja wczesna młodość przypadała na przełom lat 60. i 70. XX wieku. Rzeczywistość była wtedy dość szara, siermiężna i brzydka - tłumaczy Jacek Kawalec.

Jaki był ulubiony autor fantastyki późniejszego prowadzącego program telewizyjny "Randka w ciemno", które płyty muzyczne ceni on ze względu na ich wartość literacką, jak wygląda praca w dubbingu i czy produkcja serialu "Ranczo" już definitywnie dobiega końca, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadzi: Janusz Weiss

Gość: Jacek Kawalec (aktor)

Data emisji: 27.12.2015

Godzina emisji: 18.12

pg/asz

Czytaj także

Katarzyna Lengren: moje drugie życie jest w książkach

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 09:48
- Tak strasznie się śmiałam, że spadłam z łóżka - opowiadała o swojej ukochanej książce z dzieciństwa "kobieta wielofunkcyjna", jak mówi o sobie Katarzyna Lengren.
rozwiń zwiń