Jerzy Kisielewski: czekałem na chorobę...

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 19:00
- Jako dziecko czekałem na to, by zachorować, bo wtedy siedziałem w łóżku i miałem czas, by czytać m.in. Baśnie braci Grimm - mówi dziennikarz Jerzy Kisielewski.
Audio
  • Jerzy Kisielewski wspomina dom rodzinny i książki, które czytał jako dziecko (Ene due like fake.../ Jedynka)
Jerzy Kisielewski
Jerzy KisielewskiFoto: PAP/Wprost/Marcin Kaliński

Leopold Tyrmand, Konstanty Ildefons Gałczyński - przez rodzinny dom Kisielewskich przewijało się wiele znanych osobistości. - Jak ktoś kiedyś powiedział, był to jedyny taki przypadek na świecie, że w jednej kamienicy skoszarowanych jest tylu pisarzy. Wisławę Szymborską, Sławomira Mrożka i Tadeusza Różewicza pamiętam z lat szczenięcych - opowiada gość radiowej Jedynki.

Jak wspomina dziennikarz, jego dom był pełen nie tylko wspaniałych ludzi, ale również lektur. - Uważam, że zawsze, gdy daje się w prezencie książkę, należy napisać dedykację. Po latach te wpisy przywołują wiele wspomnień - podkreśla Jerzy Kisielewski.

Czy codzienny kontakt z silnymi osobowościami jest deprymujący, czy inspirujący? Jakie lektury najbardziej wzruszały Jerzego Kisielewskiego? Które z książek dziennikarz zapamiętał najlepiej? Posłuchaj nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadził: Janusz Weiss

Gość: Jerzy Kisielewski (dziennikarz radiowy i telewizyjny)

Data emisji: 17.01.2016

Godzina emisji: 18.15

sm/pg

 

Czytaj także

Katarzyna Lengren: moje drugie życie jest w książkach

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 09:48
- Tak strasznie się śmiałam, że spadłam z łóżka - opowiadała o swojej ukochanej książce z dzieciństwa "kobieta wielofunkcyjna", jak mówi o sobie Katarzyna Lengren.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kawalec: świat dziecka budują obrazki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 16:13
- Dla mnie takimi fantastycznymi książkami obrazkowymi były wszystkie księgi "Tytusa, Romka i A’Tomka" znakomitego Papcia Chmiela - mówi aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O. Wacław Oszajca: mam w sobie bogactwo książek mówionych

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 19:08
- Bajek, mitów i opowiadań nasłuchałem się, gdy przed Świętami Bożego Narodzenia do naszego domu schodziły się kobiety, by wspólnie prząść - wspomina jezuita.
rozwiń zwiń