X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ernest Bryll: z poezją wcale nie jest tak źle

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 19:00
- Ostatnio moja żona wrzuciła na Facebooka jeden z moich wierszy. W ciągu kilku godzin dostał 4 tysiące polubień - mówi w radiowej Jedynce poeta.
Audio
  • Ernest Bryll o dorastaniu w czasie okupacji, pierwszych lekturach i kodzie kulturowym, który został przerwany między generacjami w Polsce (Ene due.../Jedynka)
Ernest Bryll
Ernest BryllFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Kontakt z literaturą Ernest Bryll miał od najmłodszych lat, choć był on utrudniony. Moje dzieciństwo, takie już świadome, przypadło akurat na czasy okupacji. Życie było wtedy trochę inne. Tam gdzie mieszkaliśmy, w Komorowie, wieczorami ludzie się zbierali i czytali na głos książki, bo był to towar deficytowy - wspomina gość Jedynki.

Paradoksalnie źródłem pozyskiwania książek przez mieszkańców Komorowa byli... Niemcy. - W pobliżu znajdowała się dawna słynna Szkoła Podchorążych Piechoty. Był tam wspaniały księgozbiór i ludzie wykupywali go od wartowników. Dzięki temu miałem w domu bardzo dziwne książki. Pierwszą lekturą, którą czytałem była np. "Antygona". Nic z tego nie rozumiałem - śmieje się Ernest Bryll.

Jaka była pierwsza prawdziwie dziecięca lektura późniejszego poety i pisarza oraz dlaczego uważa on, że młode i starsze pokolenie Polaków "nie opowiada dziś sobie tej samej bajki", dowiesz się z nagrania audycji

***

Tytuł audycji: Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa

Prowadzi: Janusz Weiss

Gość: Ernest Bryll (poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz, krytyk filmowy, dyplomata)

Data emisji: 21.02.2016

Godzina emisji: 18.18

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ernest Bryll - poeta, który nie chciał być poetą

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 01:41
- Nie chciałem pisać wierszy, pragnąłem być dziennikarzem i byłem. Cały czas zawodowo pracowałem, chyba że mnie wywalali, co zdarzało się często... - wspominał poeta Ernest Bryll.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ernest Bryll: poezja to jest but

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 19:24
Ernest Bryll traktuje pisanie poezji, jako sposób na komunikację. I przyrównuje ją do buta. - W bucie zrobionym przez artystę szewca to się chodzi, a przez grafomana szewca to się nie daje chodzić - mówi poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacki benefis Ernesta Brylla

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 10:44
Z okazji 80. urodzin Ernesta Brylla w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert na cześć poety i pisarza.
rozwiń zwiń