X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

90 lat Polskiego Radia. Od nowej siedziby po lot na Księżyc

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 10:47
Pod koniec lat 50. XX wieku, po latach tułaczki, Polskie Radio przeniosło się do budynku przy Al. Niepodległości w Warszawie. Swoją siedzibę ma tu do dziś.
Audio
  • 90 lat Polskiego Radia. Od nowej siedziby po lot na Księżyc (Jedynka/Sygnały dnia)
Czasami trzeba było pracować w takich warunkach. Wóz transmisyjny Polskiego Radia w latach 60. XX wieku
Czasami trzeba było pracować w takich warunkach. Wóz transmisyjny Polskiego Radia w latach 60. XX wieku Foto: Wikipedia/Domena Publiczna

Wtedy jednak pracowało się zupełnie inaczej. - W pokoju na drugim piętrze siedział redaktor odpowiedzialny. Wyłapywał błędy, zlecał też reporterowi  jakie ma przygotować tematy – mówił wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Piotr Sadowski. Natomiast praca reportera wymagała nie tylko umiejętności, ale też siły. Magnetofon z którym jechał na nagranie ważył 14 kilogramów.

Poza wiadomościami, jak wspomina Maria Szabłowska, w audycjach starano się nie mówić o polityce. - Była bardzo skostniała, nic w niej ciekawego się nie działo. Czasami pierwszy sekretarz KC PZPR coś powiedział i musiało to się znaleźć w "Muzyce i Aktualnościach". Przede wszystkim było dużo kultury - opowiadała dziennikarka.

I tak w 1961 roku zorganizowano pierwszy festiwal piosenki w Sopocie, a dwa lata później w Opolu. W 1965 roku powstał Kabaret Dudek i zespół Czerwone Gitary. W 1967 roku Warszawie wystąpił zespół Rolling Stones, a dekadę zakończyło lądowanie człowieka na Księżycu.

***

Przygotowała: Katarzyna Pilarska

Data emisji: 05.03.2015

Godzina emisji: 6.27

Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały dnia".

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak