X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Represje w Polsce? Środa: PiS musi mieć wroga

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 12:13
- W Polsce nie ma żadnych represji - uważa prof. Magdalena Środa. Uczestniczka audycji "Sterniczki” odniosła się do słów Jarosław Kaczyńskiego, który powiedział, że w Polsce wolność jest na różne sposoby ograniczana.
Audio
  • Represje w Polsce? "PiS musi mieć wroga" (Jedynka/Sterniczki)
Uczestnicy Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości, organizowanego przez PiS w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Uczestnicy Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości, organizowanego przez PiS w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.Foto: PAP/EPA/Paweł Supernak

Szef PiS oskarża władzę o atak na wolność Polaków. Jarosław Kaczyński powiedział to w przemowie na zakończenie Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości. Piątkowy marsz odbył się w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Chodziło m.in. o upamiętnienie ofiar wydarzeń sprzed 32 lat.

Prof. Środa powiedziała, że PiS jest partią, która nie potrafi funkcjonować, gdy nie ma wroga. - Albo to jest zdrada i Rosja, która morduje Polaków czyli Smoleńsk. Albo gender, który mieszkał za górami i za lasami, a teraz napadł na Polskę i zabiera chłopcom samochodziki, a dziewczynkom różowe spódniczki. Mówienie, że Polska jest krajem represyjnym, to tak jak mówienie, że Polska leży na Grenlandii - dodała.

Małgorzata Sadurska z PiS uważa, że sytuacja Polski nie zmienia się od wielu lat. - Nie ma sprawiedliwości, a Polacy nie czują się bezpiecznie. To bezpieczeństwo możemy rozpatrywać w znaczeniu ekonomicznym, gospodarczym czy emerytalnym - tłumaczyła.

Sadurska mówiła, że można odnieść wrażenie, jeśli chodzi o sytuację społeczno-gospodarczą, a nawet o pewną politykę zagraniczną, że Polska nie jest państwem w pełni sprawiedliwym niepodległym, demokratycznym i wolnym.

Jolanta Fedak z PSL uważa, że nie można lekceważyć osób które nie odnalazły się w nowej rzeczywistości. - Jarosław Kaczyński odwołuje się do romantycznej wizji Polski, która wielu Polakom jest bardzo bliska. Ludzie mogą mieć już dosyć cieplej wody w kranie i może chcieliby, żeby ta woda była cieplejsza. Dla wielu osób transformacja ustrojowa była traumatycznym przeżyciem. Bardzo wiele osób poniosło ogromne koszty związane z degradacją własnego życia - mówiła.

Uczestniczki audycji rozmawiały także o polityce narkotykowej. Magda Dąbkowska z Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej uważa, że ta polityka jest bardzo restrykcyjna i ma dużo negatywnych konsekwencji często więcej niż samo używanie narkotyków. Taka polityka ma okropne konsekwencje dla młodych ludzi stawianych przed prokuratorem. Oni często kończą z wyrokami i tak naprawdę zmykamy im wiele drzwi - dodała.

Jolanta Fedak zauważyła, że w wielu państwach stosuje się różne polityki narkotykowe. - Rozwiązania prawne powinny być zgodne z kulturą i poziomem rozwoju państw. Jestem pełna podziwu dla osób, które są tak pewne tego, co się stanie, jak zalegalizujemy marihuanę, która bardzo często jest wstępem do spożywania mocniejszych narkotyków - zauważyła.

Sterniczki w "Sobocie z Jedynką" zawsze po godz. 10.00

Rozmawiał Robert Kowalski.

to

Komentarze1
aby dodać komentarz
Stefan Jr2013-12-15 13:11 Zgłoś
Czy Środa chce zastąpić Grasia? Chociaż PO jej wyPOwiedziach można mniemać, że rzecznikiem jest od lat. I zaPOmina, że w 2005 r. Tusku PO przegranych POdwójnych wyborach rozPOczął wojnę POlsko-polską. I trwa ona do dzisiaj!!!

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: idziemy dla Polski. Marsz PiS w rocznicę stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 21:01
Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało go już po raz trzeci, 13 grudnia w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego.
rozwiń zwiń