Expose Kopacz w ogniu krytyki "Sterniczek"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 10:58
- To była najgłębsza krytyka rządu Donalda Tuska, jaka padła z ust polityka Platformy Obywatelskiej - tak expose premier Ewy Kopacz podsumowała Anna Grodzka z ugrupowania Zieloni.
Audio
  • Leokadia Oręziak, Anna Grodzka, Monika Strzępka, Joanna Mizielińska o expose premier Ewy Kopacz (Sterniczki/Jedynka)
Sejm udzielił zaufania rządowi premier Ewy Kopacz. Za głosowało 259 posłów, przeciwko opowiedziało się 183, 7 posłów wstrzymało się od głosu
Sejm udzielił zaufania rządowi premier Ewy Kopacz. Za głosowało 259 posłów, przeciwko opowiedziało się 183, 7 posłów wstrzymało się od głosu Foto: PAP/Radek Pietruszka

Zdaniem posłanki Anny Grodzkiej, przedstawiając plany swojego rządu na najbliższy czas Ewa Kopacz mówiła o wielu kwestiach, które już dawno wymagały rozwiązania.Wśród nich wymieniła między innymi sprawy związane z polityką prorodzinną.

Expose Ewy Kopacz. "Donaldzie, to ja dziś stoję na czele rządu" >>>

W sejmowym niewystąpieniu szefowe rządu padło wiele obietnic i zapowiedzi - począwszy od zwiększenia wydatków na bezpieczeństwo Polski do 2 proc. PKB w 2016 r., wprowadzenia urlopów macierzyńskich dla osób niezatrudnionych na etatach i zasady "złotówka za złotówkę" dla rodziców pobierających zasiłki i przekraczających próg dochodowy; poprzez zapowiedzi ułatwień dla podatników i przedsiębiorców, aż po obietnicę kolejnych darmowych podręczników czy zakazania sprzedaży "śmieciowego jedzenia" w szkołach.

Zarówno Grodzkiej, jak i prof. Leokadii Oręziak z Katedry Finansów Międzynarodowych SGH nie podoba się zapowiedź dążenia do podpisania umowy o wolnym handlu miedzy USA a Unią Europejską. Zdaniem profesor, umowa ta jest niezwykle niekorzystna dla Polski. Oręziak argumentowała, że na tego typu porozumieniach zawsze zyskują tylko duże państwa, a Polska do nich nie należy.

- To pokazuje, że osoba, która stoi na czele polskiego rządu nie ma pojęcia o tym, co mówi - dopowiadała Monika Strzępka, reżyserka teatralna. Jej zdaniem zgoda na umowę między Stanami Zjednoczonymi a Europą oznacza "ostateczną kolonizację naszego państwa".

Z kolei profesor Joanna Mizielińska z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oceniła, że większość z zapowiedzi premier pozostanie na papierze. - Rozumiem, że specyfika expose polega na składaniu obietnic, ale  my już mamy dość obietnic i chcemy czynów - oświadczyła.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, której gospodarzem jest Robert Kowalski!

"Sterniczki" na antenie radiowej Jedynki w każdą sobotę po godz. 10.00.

(asop)

Komentarze1
aby dodać komentarz
duch2014-10-04 12:29 Zgłoś
W Smoleńsku reprezentowała pani rząd i Sejm. Okazało się, że nie tylko nie wypełniła pani swoich zadań, ale po prostu kłamała. Polscy lekarze nie uczestniczyli w sekcjach zwłok, a ich wyniki były fałszowane; nie przekopano ziemi na głębokość jednego metra; nie było podstaw do zakazu otwierania trumien. Tej przeszłości zmienić pani nie można; to po prostu moralna dyskwalifikacja.

Czytaj także

Exposé premier Ewy Kopacz (dokumentacja)

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 23:59
Premier Ewa Kopacz wygłosiła w Sejmie swoje exposé. Wystąpienie trwało 45 minut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystąpienie Ewy Kopacz. Czy plany ogłoszone w expose są realne?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 09:05
"Kilka zręcznych chwytów", "zachowała polityczny byt", "zbiór obietnic, których nie uda się spełnić" - tak o expose Ewy Kopacz mówili komentatorzy radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose Ewy Kopacz. "Nie dziwią mnie złośliwości wygłaszane przez opozycję"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 18:26
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej ocenili w radiowej Jedynce expose premier Ewy Kopacz.
rozwiń zwiń