Beata Sawicka skazana, ale wątpliwości zostały

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 13:34
Czy CBA miało prawo działać tak jak działało w sprawie byłej posłanki Beaty Sawickiej, która w środę została skazana za usiłowanie korupcji. Dyskutowały o tym uczestniczki audycji "Sterniczki".
Audio
Beata Sawicka po rozprawie, na której skazano ją za korupcję
Beata Sawicka po rozprawie, na której skazano ją za korupcjęFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jak zwykle górę wzięły emocje, a dyskusja była bardzo burzliwa. - Pani ma jakąś zaciętą płytę, Jest pani w jakiejś analogowej narracji - mówiła jedna z dyskutantek do drugiej. A chodziło o to, czy CBA miało prawo grać na emocjach Sawickiej. Bo podstawiło jej agenta, który byłą posłankę rozkochał i skłonił do przyjęcia korupcyjnej propozycji.

Obecne w studiu radiowej Jedynki panie rozmawiały też o plusach i minusach Euro 2012. I czy w ogóle ta impreza jest potrzebna?

W dyskusji udział wzięły: minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, PO, Beata Szydło - wiceprezes PiS, Kinga Dunin - pisarka, publicystka oraz Joanna Kos-Krauze, reżyserka, scenarzystka.

Dyskusję prowadził Robert Kowalski.

(ag)

Czytaj także

Pokłóciły się o debatę

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 12:10
W studiu radiowej Jedynki burzliwa dyskusja o piątkowych wydarzeniach w Sejmie, gdzie doszło do ostrej wymiany zdań między Jarosławem Kaczyńskim i Januszem Palikotem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Działania CBA ws. Sawickiej były niewłaściwe"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 19:34
- Nie usprawiedliwiam Sawickiej, ale oskarżam CBA o stosowanie metod, które czynią z ludzi przestępców - powiedziała w Trójce posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sawicką nie kierowała miłość, a pazerność"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 13:16
PO powinna przeprosić Polaków, że nabrała ich na łzy Sawickiej. Sąd na te łzy się nie dał nabrać – mówił Adam Hofman (PiS) .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gmyz: sąd nie dał się nabrać na łzy Sawickiej

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 08:56
Seweryn Blumsztajn i Cezary Gmyz oceniali w radiowej Jedynce wyrok w sprawie o korupcję Beaty Sawickiej, która została skazana na trzy lata więzienia.
rozwiń zwiń