X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe karty parkingowe. Niepełnosprawni wciąż mają wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 19:14
Goście Radiowej Jedynki mówią, że zmiany w prawie pozwolą zweryfikować zasadność przyznania tysięcy kart parkingowych. Niestety, komplikują także życie osób niepełnosprawnych.
Audio
  • Wyjaśniamy wątpliwości związane ze zmianą prawa dotyczącego wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych (Debata dnia/Jedynka)
Termin weryfikacji uprawnień do wydania nowych kart parkingowych upływa 30 czerwca. Wielu niepełnosprawnych wciąż nie złożyło wniosków i nie stawiło się przed komisją. O powodach rozmawiają uczestnicy Debaty dnia w Radiowej Jedynce.
Termin weryfikacji uprawnień do wydania nowych kart parkingowych upływa 30 czerwca. Wielu niepełnosprawnych wciąż nie złożyło wniosków i nie stawiło się przed komisją. O powodach rozmawiają uczestnicy "Debaty dnia" w Radiowej Jedynce.Foto: Pixabay/domena publiczna

Do końca czerwca osoby niepełnosprawne mają czas, by odnowić uprawnienia do parkowania na tzw. kopertach. W wyniku zaostrzenia przepisów Prawa o ruchu drogowym karty parkingowe przysługiwać będą tylko osobom z największymi trudnościami w poruszaniu się, a wystawiane będą nie dłużej niż na 5 lat.

Osoby, które chcą parkować na "kopertach", muszą stawić się u lekarza, by potwierdzić orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Niepełnosprawny kierowca Sebastian Mankiewicz zwraca uwagę, że weryfikacja na podstawie symbolu niepełnosprawności nie jest najlepszym pomysłem. - Ja jestem chory od urodzenia, nie wstanę z wózka, ale muszę stawić się na komisji tracąc czas swój i urzędników, bo w orzeczeniu mam nazwę choroby, a nie symbol. Lepszy byłby katalog chorób, które uprawniają do uzyskania karty na nowych zasadach - wyjaśnił.

Senator Jan Filip Libicki podaje, że przed wprowadzeniem zmian było w Polsce w obiegu ok. 600 tys. kart, a jedynie 13 tys. miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Jakie wątpliwości budzą przepisy, które wejdą w życie 1 lipca 2015 roku? Czy nowy system pozwoli strażnikom miejskim odróżnić prawdziwe karty od sfałszowanych i co da elektroniczna ewidencja kart? O tym także rozmawiają goście audycji.

***
Tytuł audycji: Debata dnia
Prowadzenie: Agnieszka Gulczyńska
Goście: Mariola Kokocińska (dyrektor Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Poznaniu), Sebastian Mankiewicz (niepełnosprawny kierowca, prowadzący portal wozkowicze.pl), Jan Filip Libicki (senator PO, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych)
Data emisji: 14.05.2015
Godzina emisji: 16.25
asz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skończą się kombinacje? Karty parkingowe dla niepełnosprawnych po nowemu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 13:46
Od 1 lipca rozpoczęła się wymiana kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. - Nowe nie są już wydawane bezterminowo, a do ich otrzymania uprawnione są osoby ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się - mówił w radiowej Jedynce Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni kierowcy narzekają na konieczność wymiany kart parkingowych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 21:01
W następstwie zmian, które wprowadzono w Prawie o ruchu drogowym osoby niepełnosprawne, które chcą parkować na tzw. kopertach muszą stawić się u lekarza, by potwierdzić orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
rozwiń zwiń