X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Socjolog: Komorowski przegrał przez niespójną kampanię

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 18:47
- Każdego miesiąca była ona inna. Do niezdecydowanych poszedł więc taki sygnał, że właściwie nie wiadomo, jaki prezydent Komorowski ma być w tej następnej kadencji - mówi dr Robert Sobiech.
Audio
  • Prof. Kazimierza Kik, dr Robert Sobiech i prof. Piotr Gliński o przyczynach porażki Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich (Debata dnia/Jedynka)
Uczestnicy Debaty dnia w Jedynce zastanawiali się na przyczynami porażki Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich
Uczestnicy "Debaty dnia" w Jedynce zastanawiali się na przyczynami porażki Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckichFoto: PAP/Radek Pietruszka

Z kolei zdaniem prof. Kazimierza Kika Bronisław Komorowski padł ofiarą tendencji antysystemowych, które od pewnego już czasu można zaobserwować w Europie. Jako przykład podaje Słowację, gdzie w ubiegłym roku wybory prezydenckie wygrał drobny przedsiębiorca Andrej Kiska, pokonując w II turze urzędującego premiera Roberta Fico.

Prof. Piotr Gliński zarzucał natomiast, że kampania Bronisława Komorowskiego była prowadzona w arogancji sposób. - Począwszy od głosów, że jest ona w ogóle niepotrzebna, a kończąc na lekceważących opiniach o przeciwnikach, że są nimi jakiś pieśniarz i jakiś czeladnik. Społeczeństwo dobrze odczytało tę sytuację i mieliśmy do czynienia z rodzajem demokratycznego werdyktu - przekonuje socjolog PAN.

Niedzielne wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, zdobywając 51,55 proc. głosów. Obecny szef państwa, Bronisław Komorowski, uzyskał 48,45 proc. głosów

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: prof. Kazimierza Kik (politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), dr Robert Sobiech (socjolog, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Piotr Gliński (socjolog, Polska Akademia Nauk)

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 16.24

pg/jp

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Władimir Putin pisze do Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 18:28
Władimir Putin wysłał do Warszawy telegram z pozdrowieniami dla Andrzeja Dudy. Rosyjski przywódca pogratulował polskiemu politykowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich i wyraził nadzieję na konstruktywną współpracę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Onyszkiewicz: niektórzy byli znużeni dominacją PO

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 16:35
Bronisław Komorowski poniósł konsekwencje rządów PO – tak Janusz Onyszkiewicz diagnozuje przyczyny porażki urzędującego prezydenta w wyborach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. PKW podała oficjalne wyniki: Andrzej Duda - 51,55 proc., Bronisław Komorowski - 48,45 proc.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 07:46
W poniedziałek po południu Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Andrzej Duda w niedzielnym głosowaniu uzyskał 51,55 proc. głosów, z kolei Bronisław Komorowski 48,45 procent. Frekwencja wyniosła 55,34 procent.
rozwiń zwiń