Czarnecki: w PO toczy się ostra walka o przywództwo

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 17:30
Europoseł uważa, że po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich w PO rozgorzały walki frakcyjne.
Audio
  • Marcin Święcicki, Ryszard Czarnecki i Dariusz Joński oceniają powyborczy krajobraz w Polsce (Popołudnie z radiową Jedynką)

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że II turę wyborów prezydenckich wygrał kandydat PiS Andrzej Duda, który pokonał urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

Ryszard Czarnecki ocenia, że w łonie PO toczy się bardzo ostra walka o przywództwo. Jego zdaniem, niektórzy dążą do osłabienie pozycji premier Ewy Kopacz. - Mam wrażenie, że Platforma zajmie się teraz Platformą, panowie i panie zajmują się wzajemnym podgryzaniem. Dla Polski i Polaków nic z tego nie wynika - mówi eurodeputowany.

Marcin Święcicki wierzy, że Platforma Obywatelska po przegranych wyborach odnajdzie swego ducha. Przyznaje, że w PO było za dużo pewności siebie i wiary w to, że wysokie wskaźniki zaufania wystarczą, żeby wygrać kampanię. - Musimy z tego wyciągnąć wnioski, że polityka to dobry kontakt z ludźmi i słuchanie tego, co mówią - przyznaje poseł.

Dariusz Joński wskazuje, że PO przegrała najłatwiejsze dla niej wybory. - To oznacza, że skończyła się dobra passa po prawie ośmiu latach - dodaje. Zwraca uwagę, że w Platformie nie ma następcy Donalda Tuska.

Co politycy sądzą o Andrzeju Dudzie i sprawowaniu przez niego urzędu prezydenta? Posłuchaj całej debaty.

****

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Ryszard Czarnecki (PiS, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego), Marcin Święcicki (PO), Dariusz Joński (SLD)

Data emisji: 29.05.2015

Godz. emisji: 16.26

ag/kd

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy zgrzyt na linii Andrzej Duda - Platforma Obywatelska

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 21:30
Tuż po odebraniu dokumentów stwierdzających wybór na prezydenta Polski Andrzej Duda zaapelował do sejmowej większości, by nie podejmowała żadnych decyzji ustrojowych. Szef klubu PO Rafał Grupiński uznał wypowiedź prezydenta elekta za niezręczność.
rozwiń zwiń