X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stan polskiego szkolnictwa wyższego

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 17:30
Czy polska nauka kwitnie, czy wręcz odwrotnie - upada. Jakie wyzwania stoją przed szkolnictwem wyższym? W jaki sposób podwyższyć jakość kształcenia i dopasować kształcenie do potrzeb społeczeństwa?
Audio
  • Debata o kondycji i przyszłości nauki w Polsce (Popołudnie z radiową Jedynką)
Wielokrotne wyjazdy na zagraniczne studia i praktyki pozwalają nie tylko zdobyć doświadczenie, ale też zgromadzić wspomnienia na całe życie
Wielokrotne wyjazdy na zagraniczne studia i praktyki pozwalają nie tylko zdobyć doświadczenie, ale też zgromadzić wspomnienia na całe życieFoto: Glow Images/East News

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się konferencja poświęcona przyszłości nauki w Polsce. Ale żeby debatować o przyszłości, wpierw należy określić miejsce, w którym się znajdujemy. Z tym jednak są kłopoty, bo jest wiele rozbieżnych opinii o kondycji naszej nauki.

Niektórzy twierdzą, że polska nauka się rozwija, jest coraz bardziej twórcza i innowacyjna, pozwala na konkurowanie w Europie. Pojawiają się jednak również głosy, że myśl uniwersytecka upada, nauka się komercjalizuje i nie ma przestrzeni do wymiany myśli.

O tym, jak jest naprawdę i jakie perspektywy ma nauka w Polsce, dyskutowali uczestnicy debaty w radiowej Jedynce.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Goście: prof Włodzisław Duch (wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego),  prof. Janusz Bujnicki (Komitet Polityki Naukowej, Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej), Artur Kula (student Uniwersytet Zaangażowany)

Data emisji: 24.06.2015

Godzina emisji: 16.25

ag/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czarna procesja" na ulicach Warszawy. Protest studentów i naukowców

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 16:55
Uniezależnienia finansowania uczelni od liczby studentów, zmniejszenia udziału grantów na rzecz stabilnego finansowania, wzrostu nakładów na naukę - tego m.in. domagają się przedstawiciele nauki, którzy przeszli przez Warszawę w tzw. czarnej procesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie uczelnie otworzą się na świat

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 09:30
Minister nauki i szkolnictwa wyższego chce, by polskie szkoły wyższe miały bardziej międzynarodowy charakter. W tym celu MNiSW realizuje duży program, który ma nie tylko zapewnić korzyści finansowe, ale wymusi też miany w funkcjonowaniu uczelni.
rozwiń zwiń