Paweł Kukiz zbliża się. Będzie przełom w polityce?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 17:51
- Problemem Polski jest ustrój, który umożliwia sprzedaż kraju obcemu kapitałowi, naszym priorytetem jest zmiana ordynacji wyborczej, której możemy dokonać w referendum - mówił podczas spotkania zwolenników JOW w Lubinie Paweł Kukiz.
Audio
  • Paweł Kukiz zbliża się. Będzie przełom w polityce? (Debata dnia/Jedynka)
Paweł Kukiz podczas spotkania ze zwolennikami ws. JOW.  Sobotni zjazd zwolenników Kukiza był oficjalną inauguracją kampanii referendalnej jego środowiska
Paweł Kukiz podczas spotkania ze zwolennikami ws. JOW. Sobotni zjazd zwolenników Kukiza był oficjalną inauguracją kampanii referendalnej jego środowiskaFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

- Nie będziemy rozmawiać dziś o ruchu, porozmawiamy o nim, kiedy będziemy mocni i skonsolidowani i kiedy przekroczymy próg referendalny, który zobliguje władzę do uznania głosowania - mówił Kukiz. Dodał, że nie będzie ogłaszał programu wyborczego, bo "to największe kłamstwo wyborcze". - My będziemy wskazywać problemy i drogi do ich rozwiązania. Podstawowym problemem na dzień dzisiejszy jest ustrój, system polityczny, który umożliwia zdrajcom sprzedaż Polski obcemu kapitałowi - przekonywał.

Sobotnie spotkanie zwolenników Kukiza było oficjalną inauguracja kampanii referendalnej jego środowiska. Na swoje listy wyborcze Paweł Kukiz chce zaprosić m.in. Grzegorza Brauna, Magdalenę Ogórek, Janusza Korwin-Mikkego.

Kim jest wyborca Pawła Kukiza i na co może liczyć? Dlaczego jego ruch cieszy się tak dużym poparciem? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Goście: prof. Jacek Raciborski (socjolog, Uniwersytet Warszawski) dr Jacek Kucharczyk (Instytut Spraw Publicznych) Tomasz Sawczuk (Kultura Liberalna)

Data emisji: 29.06.2015

Godzina emisji: 16.26

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Prawicowiec o sercu lewicowca". Poznaj poglądy Pawła Kukiza

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 13:34
Paweł Kukiz jest jednym z jedenastu kandydatów na prezydenta. O jego poglądach mówił w Jedynce Patryk Hałaczkiewicz, szef sztabu wyborczego znanego muzyka.
rozwiń zwiń