X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ustawa o in vitro. "Dobrze, że jest, ale..."

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 17:00
1 listopada weszła w życie podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Ustawa o leczeniu niepłodności. Jakie problemy rozwiązuje, a jakie rodzi ten dokument?
Audio
  • Debata o ustawie regulującej przeprowadzanie procedury in vitro (Debata dnia/Jedynka)
Brak precyzyjnych przepisów przejściowych utrudnia określenie statusu zarodków wytworzonych przed wejściem w życie Ustawy o leczeniu niepłodności
Brak precyzyjnych przepisów przejściowych utrudnia określenie statusu zarodków wytworzonych przed wejściem w życie Ustawy o leczeniu niepłodnościFoto: PAP/Andrzej Grygiel

- Chyba będę wyrazicielem wszystkim realizatorów programu zapłodnienia pozaustrojowego, gdy powiem, że wszyscy czekaliśmy na tę ustawę. Ona nie jest idealna, ale porządkuje wiele rzeczy - powiedział prof. Leszek Pawelczyk z poznańskiego szpitala ginekologicznego. Za najważniejsze uznaje wprowadzenie nadzoru nad placówkami wykonującymi in vitro, utworzenie rejestru dawców oraz sprawy związane z transportem komórek rozrodczych i zarodków.

Mówiąc o niedociągnięciach ustawy mec. Przemysław Maciak wymienił brak definicji zarodka oraz górnej granicy wieku kobiety. Wątpliwość budzi też liczba komórek jajowych pobieranych od pacjentek.

A co uchwalenie aktu prawnego oznacza dla rodziców dzieci poczętych metodą in vitro i planujących poddanie się tej procedurze? Więcej w debacie Jedynki.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: Agata Nowaczyk-Łokaj (mama dwojga dzieci poczętych metodą in vitro), prof. Leszek Pawelczyk (szef Kliniki Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu), mec. Przemysław Maciak (adwokat)

Data emisji: 9.11.2015

Godzina emisji: 16.27

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa ustawa o in vitro. Kliniki czekają na dokumenty z ministerstwa

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 20:00
Kliniki leczenia niepłodności wstrzymały zabiegi. Nowa ustawa o zapłodnieniu pozaustrojowym nałożyła na kliniki obowiązek przedstawienia programu i uzyskania zezwolenia resortu. Placówki czekają na wydanie certyfikatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Zdrowia przedłużył finansowanie in vitro do 2019 roku. "To jest mój moralny obowiązek"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 22:03
Minister zdrowia Marian Zembala podpisał kolejną edycję programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Oznacza to, że leczenie niepłodności metodą in vitro będzie refundowane do 2019 roku.
rozwiń zwiń