Spotkanie Kaczyński-Orban. "Polsce potrzeba sojuszników"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 17:49
- To było spotykanie liderów partii istotnych w regionie, mających wpływ na oblicze działań rządów, ale jednak są to liderzy partii. Uważam, że polityka zagraniczna powinna być prowadzona nie tylko na poziomie międzyrządowym – mówi Maks Kraczkowski (PiS).
Audio
  • Polityczne podsumowanie tygodnia (Debata dnia/Jedynka)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i posłowie PiS Joachim Brudziński (z prawej) i Piotr Naimski (w środku) po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Niedzicy
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i posłowie PiS Joachim Brudziński (z prawej) i Piotr Naimski (w środku) po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem w NiedzicyFoto: PAP/Janek Gurka

Jak dodaje poseł Prawa i Sprawiedliwość, polityka międzynarodowa to także spotkania kuluarowe, poza protokołem. - Takie było spotkanie Kaczyński-Orban - podkreśla Maks Kraczkowski.

W ocenie senatora Platformy Obywatelskiej Łukasza Abgarowicza, w polityce spotkania i płynące z nich przesłania mają czemuś służyć. - To, w moim przekonaniu, było demonstracyjne pokazanie, kto tu rządzi. Po spotkaniu Viktor Orban, mówił, że Węgry nie poprą ewentualnych sankcji przeciwko Polsce, więc rozstrzygane były sprawy nie partyjne a państwowe - mówił gość debaty "Mam swój rozum".

Piotr Apel z Ruchu Kukiz’15 wyraził przekonanie, że sojuszników trzeba szukać wszędzie i nie można bagatelizować krajów mniej licznych od nas. - Cieszę się z tego spotkania, bo każda deklaracja ochrony polskiego interesu, a w nim jest ochrona przed sankcjami UE niezależnie od ich powodu, jest dobrą wiadomością dla Polski, więc cieszę się, że to spotkanie miało miejsce - mówi.

Politycy rozmawiali także o sytuacji mediów publicznych w Polsce.

 ***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Maks Kraczkowski (poseł Prawa i Sprawiedliwości), Łukasz Abgarowicz (senator Platformy Obywatelskiej), Piotr Apel (poseł Ruchu Kukiz’15)

Data emisji: 8.01.2016

Godzina emisji: 16.25

gs/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy program "Rodzina 500 plus" pomoże zwalczać ubóstwo?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 16:42
Zdaniem prof. Ryszarda Szarfenberga z Instytutu Polityki Społecznej UW "Rodzina 500 plus" może być szansą na otrzymanie świadczeń dla rodzin wielodzietnych, które nie mogły uzyskać wsparcia z pomocy społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: potrzebna spokojna rozmowa o modelu mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 09:01
- Docelowa ustawa, wprowadzająca nowy model mediów narodowych będzie projektem rządowym, co wymusza konsultacje społeczne - mówi gość radiowej Jedynki Jacek Sasin (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: KE dała Polsce prztyczka

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:58
Sekretarz generalny SLD nie widzi problemu w fakcie, że Komisja Europejska interesuje się sytuacją w Polsce. - Obecna władza powinna pamiętać, że podejmując decyzje trzeba mieć poparcie instytucji międzynarodowych, które przyglądają się, czy w Polsce nie jest łamane prawo - powiedział Krzysztof Gawkowski.
rozwiń zwiń