X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wzmocnienie roli kuratora oświaty. Będzie lepiej?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 21:24
- Reforma systemu oświaty powinna zmierzać ku temu, by kuratorzy byli lokalnymi ministrami edukacji, troszczącymi się o jakość kształcenia, mapę placówek oświaty i to, jak są szkoleni nauczyciele - uważa radny Sławomir Hinc.
Audio
  • Co oznacza wzmocnienie roli kuratorów? (Debata dnia/ Jedynka)
Wzmocnienie roli kuratora oświaty. Będzie lepiej?
Foto: Glow Images/ East News

Kuratorzy oświaty wracają do łask, gdyż nowelizacja ustawy o oświacie przywraca im kilka ważnych funkcji oraz zmienia zasady ich powoływania. Jak wyjaśnia Sławomir Hinc, odchodzi się od modelu, zgodnie z którym kierownik kuratorium oświaty był osobą od przecinania wstęg. - Jeśli myślimy o jakości edukacji, to na dobrą sprawę kuratorzy powinni za ten model odpowiadać - mówi wielkopolski radny wojewódzki z komisji oświaty.

Czy nadanie większych uprawnień kuratorom to oznaka osłabienia władzy samorządów? O czym świadczą te zmiany w obliczu faktu, że niedawno podważano sens istnienia tego urzędu? W programie mówiliśmy również o modelach oświaty, które są - zdaniem gościu w studiu - warte naśladowania. Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: Sławomir Hinc (radny wojewódzki z komisji oświaty, PiS), Renata Jocz (Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania), Jacek Leśny (Związek Nauczycielstwa Polskiego)

Data emisji: 14.01.2016

Godzina emisji: 16.25

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gender w polskiej szkole tematem tabu?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 17:14
Pierwszy w Polsce raport dotyczący obrazu kobiet i mężczyzn w podręcznikach szkolnych powstał na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Analizie poddano 227 podręczników z 28 przedmiotów ze wszystkich szczebli edukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Los gimnazjów nie jest przesądzony? MEN: decyzja w czerwcu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 08:06
W ostatnich dniach pojawiły się informacje, jakoby rząd miał wycofywać się z likwidacji tych szkół ze względu na to, że jest dużo gimnazjów katolickich. Minister edukacji zaprzeczyła tym informacjom.
rozwiń zwiń