Ustawa o policji. Swobody obywatelskie zagrożone?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 17:39
Od kiedy terroryzm wtargnął na skalę masową i na stałe w nasze życie, rozpoczął się wyścig państw, a dokładnie ich służb, z tym zagrożeniem. To wyścig, w którym zmusza się nas, by na ołtarzu bezpieczeństwa położyć swobody obywatelskie. Datą symboliczną jest tu 11 września 2001 roku.
Audio
  • Co oznaczają zmiany w ustawie o policji? (Jedynka/Debata Dnia)
Goście Debaty dnia i jej prowadzący. Od lewej: Wojciech Klicki, Marek Mądrzejewski,  Przemysław Zegarek, dr Łukasz Kister
Goście "Debaty dnia" i jej prowadzący. Od lewej: Wojciech Klicki, Marek Mądrzejewski, Przemysław Zegarek, dr Łukasz KisterFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zmiany w ustawie o policji, które z racji wyroku Trybunału Konstytucyjnego sprzed półtora roku muszą wejść w życie do 7 lutego oraz zapowiedź ministra spraw wewnętrznych podjęcia intensywnych prac nad pierwszą w historii III RP ustawą antyterrorystyczną, stały się przyczyną ożywionych dyskusji.

Co te zmiany znaczą? Dlaczego przez wielu postrzegane są w kategorii zagrożenia? Dyskutowali o tym goście: ekspert ds. bezpieczeństwa dr Łukasz Kister oraz prawnicy Wojciech Klicki i Przemysław Zegarek. Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: dr Łukasz Kister (Collegium Civitas), Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon) i Przemysław Zegarek (kancelaria Lex Artist)

Data emisji: 25.01.2016

Godzina emisji: 16.22

mp/asz

Czytaj także

Zmiany w ustawie o policji. "Fikcyjność kontroli nad wykorzystywaniem danych telekomunikacyjnych"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 16:46
Mija termin wyznaczony przez Trybunał Konstytucyjny na wprowadzenie nowych przepisów dotyczących kontroli nad korzystaniem z danych telekomunikacyjnych przez policję i inne służby. Czy ustawodawca zdąży z realizacją tego obowiązku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen. Gromosław Czempiński: inwigilacja może być jedynym sposobem na zwalczenie terroryzmu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 09:30
Zdaniem byłego szefa UOP, trudno zwalczyć terroryzm bez podsłuchów, ale wiele zależy też, jego zdaniem od tego, w czyich rękach znajdą się te dane
rozwiń zwiń