X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak służby PRL wpływały na politykę III RP?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 21:07
Czy tajne służy nieistniejącego już państwa mogą mieć wpływ na kształtowanie elit i polityki państwa, powstałego na jego gruzach? Czy tzw. teczki PRL-owskiej bezpieki cały czas mogą kształtować poczynania niektórych polityków?
Audio
  • Czy teczki PRL-owskiej służby bezpieczeństwa miały wpływ na kształtowanie się III RP? (Debata dnia/Jedynka)
Od lewej: Grzegorz Majchrzak, Cezary Gmyz i Janusz Rolicki. Tyłem Marek Mądrzejewski (L) i Justyna Dżbik-Kluge (P)
Od lewej: Grzegorz Majchrzak, Cezary Gmyz i Janusz Rolicki. Tyłem Marek Mądrzejewski (L) i Justyna Dżbik-Kluge (P)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że dokumenty znalezione w domu wdowy po Czesławie Kiszczaku potwierdzają współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 1970-76. IPN zabezpieczył między innymi teczkę pracy tajnego współpracownika "Bolka" i zobowiązanie do współpracy z SB podpisane nazwiskiem Lecha Wałęsy.

Czytaj także
Andrzej Zybertowicz 1200.jpg
Prof. Andrzej Zybertowicz: w III RP istniał "immunitet Bolka"

Jak można ocenić postępowanie Lecha Wałęsy? Czy na jego działalność w Solidarności mogła mieć wpływ PRL-owska służba bezpieczeństwa? Na te i inne pytania związane z ujawnionymi właśnie dokumentami SB próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty w radiowej Jedynce.

Goście Pierwszego Programu Polskiego Radia ocenili również postępowanie wdowy po generale Czesławie Kiszczaku, która chciała odsprzedać IPN dokumenty SB przetrzymywane przez jej męża. A jaka była rola Amerykanów w wyborze Wojciecha Jaruzelskiego na prezydenta i dlaczego mogli nie pozwolić na uwięzienie Czesława Kiszczaka? Kogo jeszcze mogą niepokoić dokumenty z biurka Kiszczaka? Posłuchaj całej debaty

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście:  dr Grzegorz Majchrzak (historyk z IPN), Cezary Gmyz ("Do Rzeczy", TV Republika), Janusz Rolicki (publicysta)

Data emisji: 16.02.2016

Godzina emisji: 16.25

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: Lech Wałęsa powinien rozliczyć się z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 08:50
Wicepremier i minister kultury podkreśla w radiowej jedynce, że Lech Wałęsa był polskim bohaterem narodowym. Bardzo wielu Polaków szanuje go, a przede wszystkim za działalność w okresie lat 80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Nowoczesnej o dokumentach znalezionych w domu Kiszczaka

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 18:18
Poseł Witold Zembaczyński mówi w Jedynce o dokumentach znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. IPN zaprezentował już pierwsze ustalenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze ustalenia w sprawie dokumentów z domu Czesława Kiszczaka

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 18:43
Prezes IPN Łukasz Kamiński przedstawił pierwsze ustalenia ekspertów dotyczące archiwaliów znalezionych we wtorek (16.02) w domu generała Czesława Kiszczaka. Co udało się już ustalić, sprawdzał Witold Banach.
rozwiń zwiń