Fenomen papieża Franciszka. Czy świat go słucha?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 20:00
- Papieże są skazani na sukces. Świat się interesuje papieżem, bo w świecie pozbawionego autorytetów jest ich głód – zauważa Tomasz Królak.
Audio
  • Goście debaty dyskutowali o fenomenie papieża Franciszka i zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży (Debata Jedynki)
  • Jak będą wyglądały transmisje prasowe ze Światowych Dni Młodzieży? (Temat dnia)
Od lewej: Tomasz Terlikowski, dr hab. Maciej Mrozowski, Tomasz Królak
Od lewej: Tomasz Terlikowski, dr hab. Maciej Mrozowski, Tomasz Królak Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Czytaj i słuchaj także >>
papież1200.jpg
Światowe Dni Młodzieży 2016. "Nigdy za dużo bezpieczeństwa"

Dr hab. Maciej Mrozowski zauważa, że osoba papieża dużo mówi o współczesnym świecie. - Papież niewiele może poza wygłaszaniem opinii, przestrzeganiem przed szaleństwami władzy, nawoływaniem do humanitarnego traktowania uchodźców. Dla mnie papież to szlachetna, ale bezradna figura - zauważa gość Marka Mądrzejewskiego.

Według Tomasz Terlikowskiego nie jest najistotniejsze to, czy papież ściąga tłumy. - Jeśli słowa Franciszka zaowocują decyzją o nawróceniu, zmianą, to papież odniesie sukces. To jest miarą sukcesu, a nie to, czy ściąga tłumy – ocenia.

Jak media relacjonują wydarzenia związane z Kościołem? Czy papież wciąż jest atrakcyjny dla mediów? Jak będą relacjonowane Światowe Dni Młodzieży w Krakowie? Czy Kościół nadąża za zmianami w świecie? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Tomasz Królak (zastępca redaktora naczelnego Katolickiej Agencji Informacyjnej), dr hab. Maciej Mrozowski (medioznawca, profesor Uniwersytetu SWPS), Tomasz Terlikowski (dziennikarz, filozof, publicysta, redaktor naczelny Telewizji Republika)

Godzina emisji: 17.25

gs

Czytaj także

Papież Franciszek apeluje o zniesienie kary śmierci na świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 14:25
Przykazanie "nie zabijaj" ma wartość absolutną i dotyczy zarówno niewinnego, jak i winnego - oświadczył papież.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Minister spraw zagranicznych jedzie do Watykanu ustalać szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 16:40
- Witold Waszczykowski będzie w poniedziałek i wtorek w Watykanie, by rozmawiać o przygotowaniach Polski do lipcowych Światowych Dni Młodzieży - poinformował rzecznik MSZ Artur Dmochowski.
rozwiń zwiń