X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska ziemia tylko dla polskich rolników? - debata

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 20:00
Obawy związane z otwarciem rynku ziemi na bogatszych obywateli UE skłoniły do przygotowania projektów ustaw, które mają zabezpieczyć ziemię rolną przed masowym wykupem przez cudzoziemców.
Audio
  • Polska ziemia tylko dla polskich rolników? (Debata Jedynki)
  • Projekt ustawy o obrocie ziemią (Jedynka)
1 maja 2016 roku upływa dwunastoletni okres ochronny na zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców - przypominali uczestnicy Debaty Jedynki
1 maja 2016 roku upływa dwunastoletni okres ochronny na zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców - przypominali uczestnicy Debaty JedynkiFoto: J. Konceki/Polskie Radio

Uchwalona 5 sierpnia 2015 roku przez Sejm poprzedniej kadencji nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego miała wejść w życie z początkiem 2016 roku. Termin ten został jednak przesunięty do 1 maja, bo w międzyczasie nowy rząd postanowił uchwalić nowy projekt ustawy, jeszcze bardziej uszczelniający obrót polską ziemią rolną.

W ubiegłym tygodniu odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu nowej ustawy o ziemi. Zgodnie z nią nabywcami nieruchomości rolnych będą mogli być tylko rolnicy indywidualni, a kupno nieruchomości będzie połączone z wymogiem osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz zakazem zbywania i wydzierżawiania zakupionej ziemi przez 10 lat. Z kolei grunty pochodzące z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych nie będą sprzedawane przez 5 lat.

Jakie mogą być potencjalne skutki ustawy? O tym w dzisiejszej Debacie Jedynki. Zapraszamy również do wysłuchania dołączonego materiału reporterskiego Doroty Masłowskiej.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: dr Barbara Fedyszak-Radziejowska (socjolog, doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy), Dorota Niedziela (posłanka PO), Jerzy Chróścikowski (senator PiS), Mirosław Maliszewski ( poseł PSL)

Data emisji: 15.03.2016

Godzina emisji: 17.24

tj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawnicy: zmiany w obrocie ziemią rolną podwyższą ceny gruntów pod inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 16:07
Wejście w życie procedowanej obecnie ustawy dotyczącej obrotu ziemią może spowodować wzrost cen działek przeznaczonych na cele inwestycyjne - przewidują prawnicy z kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni.
rozwiń zwiń