X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Burza wokół nowej ustawy antyaborcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 19:03
Pomysłodawcy całkowitego zakazu aborcji apelują do parlamentarzystów o ochronę życia każdego człowieka. Przeciwnicy alarmują, że zmiana przepisów będzie okrucieństwem wobec kobiet.
Audio
  • Burza wokół nowej ustawy antyaborcyjnej (Debata Jedynki)
  • Czy potrzebna jest nowa ustawa antyaborcyjna? (Jedynka)
Goście Jedynki byli podzieleni ws. ewentualnej nowej ustawy antyaborcyjnej
Goście Jedynki byli podzieleni ws. ewentualnej nowej ustawy antyaborcyjnejFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Zaostrzanie przepisów antyaborcyjnych ponownie stało się tematem debaty publicznej w Posce. W niedzielę 3 kwietnia w kościołach odczytano list, w którym Konferencja Episkopatu Polski wzywa do zaostrzenia prawa regulującego przerywanie ciąży. "W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu" - można w nim przeczytać.

Oznacza to wezwanie do całkowitego zakazu aborcji oraz porzucenie zawartego w 1993 roku aborcyjnego kompromisu. Zgodnie z nim aborcja jest w Polsce legalna w trzech przypadkach: poważnego uszkodzenia płodu, zagrożenia życia lub zdrowia ciężarnej oraz jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu. 

Co ewentualne zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej może oznaczać dla i tak niebywale napiętej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce? Zapraszamy do wysłuchania Debaty Jedynki oraz relacji Marty Masłowskiej o ustawie antyaborcyjnej. 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Marek Jurek (europoseł, Prawica Rzeczypospolitej), Arkadiusz Myrcha (PO), Bolesław Piecha (europoseł, PiS)

Data emisji: 5.04.2016

Godzina emisji: 17.21

tj/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nieudana aborcja" w szpitalu Świętej Rodziny. Marek Jurek: Hanna Gronkiewicz-Waltz do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:39
- Dziecko w szpitalu przy ul. Madalińskiego w Warszawie zginęło w wyniku drastycznego naruszenia obowiązującego prawa - mówi w audycji "W samo południe" europoseł Prawicy Rzeczypospolitej.
rozwiń zwiń