X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata smoleńska. Czy kiedykolwiek poznamy prawdę?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 13:50
- Klucze i najważniejsze elementy układanki znajdują się w Rosji. Rosja musiałby się zmienić. Musiałoby się stać coś takiego, jak na początku lat 90. za Jelcyna, gdy przekazał dokumenty katyńskie. Na razie takiej zmiany nie widać - mówił w Jedynce Łukasz Warzecha.
Audio
  • Barbara Fedyszak-Radziejowska, Łukasz Warzecha, Marek Pyza i Cezary Gmyz o katastrofie smoleńskiej (Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy/Jedynka)
W debacie Jedynki wzięli udział Barbara Fedyszak-Radziejowska,  Marek Pyza, Łukasz Warzecha i Cezary Gmyz
W debacie Jedynki wzięli udział Barbara Fedyszak-Radziejowska, Marek Pyza, Łukasz Warzecha i Cezary GmyzFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Publicysta "wSieci" o katastrofie smoleńskiej dowiedział się z radia. Jak przyznał, w kolejnych dniach ze zdziwieniem obserwował to, co wokół niej się działo. - Na swoim blogu napisałem "zamach słowo tabu". Do dziś uważam, że jest to jedno z prawdopodobnych wyjaśnień. Zawsze mówię, że jestem smoleńskim agnostykiem, bo nikt nie przekonał mnie do ostatecznej wersji wydarzeń. Znamienny jest jednak fakt, że wersji o zamachu zaczęto unikać, mimo że była oczywista, jako jeden z wariantów. Już w pierwszych dniach był mocny nacisk, aby o tym nie mówić - mówił Łukasz Warzecha w debacie Jedynki. 

Debata "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy" cz.1

Socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska przyznała, że katastrofa była wydarzeniem, które dotknęło wszystkich Polaków. - Nie byłam w tym odosobniona. Dali też temu dowód ci, którzy gromadzili się na Krakowskim Przedmieściu. To nie było partyjne, polityczne, opozycyjne, środowiskowe, zawodowe. To było polskie państwo i to była wspólnota. Jedynym sposobem, aby to rozbić był komunikat: "sami sobie winni" - podkreśliła doradczyni prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jej zdaniem nie można przyjąć do wiadomości interpretacji, że nigdy niczego o katastrofie się nie dowiemy.

Debata "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy" cz.2


Dziennikarz Marek Pyza w momencie katastrofy był w Katyniu na polskim cmentarzu. Gdy dojechał do Smoleńska było już wiadomo, że nikt jej nie przeżył. - Katastrofa smoleńska odcisnęła wielkie piętno na moim życiu prywatnym i zawodowym. Wszystko, co robiłem przez kolejne 6 lat było podporządkowane opisywaniu tego, co się wydarzyło 10 kwietnia. Próbie dojścia do prawdy. Po sześciu latach wciąż jesteśmy na tej drodze i nie widać jej końca. Obawiam się, że jeszcze miną lata zanim się dowiemy, co się stało i dlaczego - powiedział publicysta "wPolityce.pl".

Debata "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy" cz.3

Cezary Gmyz wspominał, że w katastrofie smoleńskiej zginęło ok. 50 osób, które znał osobiście. Jak tłumaczył, jego pierwsze myśli nie krążyły wokół wersji o zamachu. Natomiast po 10 kwietnia, jego zdaniem, zapoczątkowano zdradę narodową. - Kłamstwo na kłamstwie kłamstwo poganiało. To była zdrada popełniona z pełną premedytacją - powiedział publicysta "Do Rzeczy".

W nagraniu audycji goście Jedynki mówili również o traumie związanej z katastrofą oraz o tym, kto powinien ponieść za nią odpowiedzialność.

***

Tytuł audycji: "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy"

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Barbara Fedyszak-Radziejowska (socjolog, doradca prezydenta RP), publicyści: Łukasz Warzecha ("wSieci"), Marek Pyza ("wPolityce.pl"), Cezary Gmyz ("Do Rzeczy")

Data emisji: 10.04.2016

Godzina emisji: 12.07

tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Melski2016-04-10 18:40 Zgłoś
Panie Modrzejewski wstyd. Po co komu kòłko wzajemnej adoracji??? Pan nie był do niczego potrzebny, wszyscy się zgadzali i linczowali Tuska. To jest koniec rzetelnego dziennikarstwa!!!

Czytaj także

6. rocznica katastrofy smoleńskiej. Program specjalny Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 08:00
Zapraszamy na specjalne audycje poświęcone 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Żaryn: każdy z nas ma swoje przeżycie związane z 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:17
- Poprzedniego wieczoru byliśmy z żoną na kolacji u Magdy i Tomka Mertów. Rozmawialiśmy o wydarzeniach związanych z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej - wspominał w Jedynce historyk i senator PiS.
rozwiń zwiń