X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Plany modernizacji technicznej polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 18:18
- Potrzebne jest długofalowe planowanie modernizacji armii. Trzeba zrobić program na następną dekadę, a tego w MON zupełnie nie widzę - apelował gen. Stanisław Koziej.
Audio
  • Plany na następne 10 lat oraz realizacja przyjętej strategii unowocześniania polskiej armii (Debata Jedynki/Jedynka)
O modernizacji polskiego wojska debatowali: gen. Stanisław Koziej, Mariusz Cielma i dr hab. inż. Robert Głębocki
O modernizacji polskiego wojska debatowali: gen. Stanisław Koziej, Mariusz Cielma i dr hab. inż. Robert Głębocki Foto: Jacek Konecki/PR

Bardzo często, mówiąc o naszej armii, dodaje się słowo "modernizacja", a nawet dwa słowa "modernizacja techniczna". Co nas czeka w najbliższych latach? Co musimy kupić i wyprodukować, a co może poczekać? Na co nas stać, a na co nie? I wreszcie: kto ma być dostarczycielem nowoczesnego sprzętu - firmy zagraniczne czy polskie? A jeśli polskie, to które - państwowe czy prywatne?

- W tej chwili powinny już być bardzo zaawansowane prace nad programem na  lata 2017-2026, bo taki jest cykl planowania obronnego w ramach NATO - stwierdził gen. Stanisław Koziej. - Tymczasem MON zaczyna nam serwować plany polityczne. Namawiam MON: niech trzyma się cyklu planowania strategicznego i konsekwentnie go realizuje albo zmieni postanowienie Prezydenta RP ustalające priorytety strategiczne - stwierdził gen. Koziej.

A jak poprzednie ekipy rządowe realizowały plany modernizacyjne wojska polskiego? Swą ocenę przedstawili uczestnicy debaty: gen. Stanisław Koziej, Mariusz Cielma – red. nacz. Nowej Techniki Wojskowej oraz dr hab. inż. Robert Głębocki, prof. PW, dyr. Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa PW.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: prof. Stanisław Koziej, gen. w stanie spoczynku, były szef BBN, Mariusz Cielma – red. nacz. Nowej Techniki Wojskowej oraz dr hab. inż. Robert Głębocki, prof. PW, dyr. Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa PW.

Data emisji: 22.07.2016

Godzina emisji: 17.26

ab/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od jesieni nabór ochotników do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 10:25
O przyjęcie może ubiegać się każdy, kto spełni wymagania zdrowotne. Najbardziej pożądani są członkowie organizacji proobronnych czy harcerstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nakłady na obronność będą zwiększane. Celem rządu 3 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 13:18
Do skutecznej, samodzielnej obrony polskiego terytorium potrzebne są nakłady wysokości co najmniej 3 proc. PKB, i do takich nakładów będziemy zmierzali - zadeklarował w poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń