X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zostanie po Światowych Dniach Młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 18:45
Miliony młodych ludzi z całego świata uczestniczyły w krakowskim spotkaniu z papieżem, a wydarzenie transmitowały media na wszystkich kontynentach. Czy słowa Franciszka spowodują jakąś realną zmianę?
Audio
  • Czy po ŚDM młodzi nie zapomną o przesłaniu papieża Franciszka? (Debata Jedynki)
Od lewej: Agata Diduszko, Alina Petrowa-Wasilewicz, ks. Marek Kotyński
Od lewej: Agata Diduszko, Alina Petrowa-Wasilewicz, ks. Marek KotyńskiFoto: Jacek Konecki/PR

- My tego nie zobaczymy, statystyki bardzo ciężko docierają do tej rzeczywistości, która jest niewidzialna. Prawdopodobnie młodzi ludzie wezmą sobie do serca słowa papieża "zaangażuj nas w przygodę miłosierdzia". Franciszek umocnił ich w wierze - mówiła Alina Petrowa-Wasilewicz, dziennikarka KAI.

Z kolei Janusz Kotański, ambasador RP w Watykanie zwrócił uwagę na błyskawiczne porozumienie się młodzieży ze "starzejącym się papieżem z rodziny emigrantów" - Wyczuli w nim to, co czuli w Janie Pawle II i Benedykcie, mianowicie, że ten człowiek mówi prawdę, mówi z serca i stawia wymagania, a nie tylko głaszcze po głowie - Janusz Kotański, ambasador RP w Watykanie.

Agata Diduszko-Zyglewska z Krytyki Politycznej przyznała natomiast, że patrzy na te kwestie bardziej pesymistycznie. - Jak obserwowałam reakcję nie tyle młodzieży, co publicystów i polityków, to widziałam, że oni często mają niechęć do dosłownego rozumienia słów papieża - podkreślała publicystka. - Kiedy mówił on o odważnym miłosierdziu, chodziło o uchodźców, o nieużywanie złej pamięci, czyli opieranie się na swojej historii, ale bez budowania agresywnych postaw. A w Polsce mamy takie problemy; nagle okazuje się, że nie wiadomo, kto zabijał Żydów w Jedwabnem czy przeprowadził pogrom kielecki, a stosunki z Ukrainą zaczynają opierać się na straszliwej rzezi, która wydarzyła się prawie 100 lat temu.

Ks. Marek Kotyński zaznaczył też, że młodzi ludzie z całego świata przyjechali na ŚDM nie tylko po to, by z tego wydarzenia "wziąć coś dla siebie", ale także po to, by dać coś Polakom. Zacytował też dwa zdania papieża Franciszka, które najbardziej go zainspirowały.

Podczas debaty uczestnicy rozmawiali też o parafiach przyjmujących uchodźców i o podejściu Kościoła do kobiet.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Karolina Rożej

Goście: Agata Diduszko-Zyglewska (Krytyka Polityczna), Alina Petrowa-Wasilewicz (KAI, Krajowa Rada Duszpasterstwa Kobiet), ks. Marek Kotyński (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie), Janusz Kotański (ambasador RP w Watykanie)

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 17.22

mg/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Styl kanapowy młodych to wina dorosłych"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 16:33
- Młodzież jest zawsze dobra, chce dokonać czegoś w życiu. To, że czasami zdarza się jej "styl kanapowy", przed którym wczoraj przestrzegał papież, to po części wina nas, osób starszych, bo nie dość wyraźnie stawiamy młodym drogowskazy, szczególnie swoim zachowaniem - mówił ks. Robert Nęcek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży zakończone. "Dziękuję za hojne przyjęcie"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 22:29
Msza posłania na Campusie Misericordiae w Brzegach - była kulminacyjnym punktem piątego i ostatniego dnia wizyty papieża Franciszka w Polsce. Papież ogłosił, że następne Światowe Dni Młodzieży w 2019 r. w Panamie odbędą się . O godz.19.30 odleciał do Rzymu.
rozwiń zwiń