X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ataki hakerów groźniejsze od bomb?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 18:35
Cyberataki mogą nie tylko wyczyścić dyski w jakiejś instytucji, ale wręcz doprowadzić do paraliżu państwa. Przykładowo wyłączenie prądu sprawia, że nagle przestają normalnie działać transport, system finansowy, łączność, szpitale, sklepy i hurtownie żywności...
Audio
  • Jak ochronić państwo przed cyberprzestępczością (Debata Jedynki)
Od lewej: gen. Włodzimierz Nowak, dr Joanna Kulesza, Tomasz Bitner i Wojciech Dąbrowski
Od lewej: gen. Włodzimierz Nowak, dr Joanna Kulesza, Tomasz Bitner i Wojciech DąbrowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gen. Włodzimierz Nowak, pełnomocnik ministra cyfryzacji ds. cyberbezpieczeństwa, przekonywał, że w świecie wirtualnym nigdy nie możemy się czuć bezpiecznie, bo wszystkie zagrożenia wykrywane są dopiero wtedy, gdy się pojawiają. - Zawsze jesteśmy o pół kroku za hakerami. Jedyna rzecz, na którą mamy wpływ, to zbudowanie systemu rozpoznania, informowania i monitorowania sieci oraz szybkiej reakcji - wyjaśniał.

Poparł go Tomasz Bitner z redakcji "Computerworld", który stwierdził, że nasza sytuacja przypomina oblężoną twierdzę. - Myślimy tylko o tym, jak umocnić mury i nie dać się zastrzelić. Próbujemy rozpoznać przeciwnika, ale nie jesteśmy w stanie go zneutralizować - obrazował.

Z kolei dr Joanna Kulesza z Uniwersytetu Łódzkiego wyjaśniła, dlaczego zaintrygowała ją wypowiedź prezydenta, w której wspomniał o cybersuwerenności RP.

Czy Polska jest dobrze zabezpieczona przed atakami w internecie? Jak wygląda nasz system zabezpieczeń? Kim jest "statystyczny haker"? Jak działa chiński mur elektroniczny? Także o tym rozmawiali uczestnicy debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: gen. Włodzimierz Nowak (pełnomocnik ministra cyfryzacji ds. cyberbezpieczeństwa), Tomasz Bitner (redaktor naczelny "Comuterworld"), dr Joanna Kulesza (ekspertka w dziedzinie prawa międzynarodowego i nowych technologii, Wydział Prawa Uniwersytetu Łódzkiego)

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 17.24

mg/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ataki hakerów na firmę. Zobacz największe cyberzagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 08:21
Mimo, że ataków hakerskich obawia się aż 59 proc. reprezentantów firm z całego świata, to aż 54 proc. ankietowanych nie ma w swoich strukturach komórek, które mogły by je uchronić przed zagrożeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-przestępczość: oszustwo nigeryjskie i kradzież tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 14:35
Internetowi oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby na wyciąganie pieniędzy. - Z reguły osoby te posługują się socjotechnikami, wiedzą, jak zmodulować głos, jak zachęcić do podpisania niekorzystnej umowy - mówi mł. asp. Robert Koniuszy.
rozwiń zwiń