X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska polityka zagraniczna w niespokojnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 18:50
W ciągu ostatniego roku otoczenie międzynarodowe Polski diametralnie się zmieniło. Wielka Brytania zagłosowała za Brexitem, członkowie NATO zadecydowali o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu, a wybory prezydenckie w USA wygrał Donald Trump.
Audio
  • Polska polityka zagraniczna w niespokojnych czasach (Debata Jedynki)
Od lewej: Marcin Zaborowski i Jacek Bartosiak
Od lewej: Marcin Zaborowski i Jacek Bartosiak Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Te wydarzenia nie pozostają obojętne dla sytuacji naszego kraju. - Brexit jest wydarzeniem negatywnym i osłabiającym możliwości manewru Polski wewnątrz Unii Europejskiej. To Wielka Brytania, jako jedyne mocarstwo, była dotąd tym elementem układanki unijnej, który starał się włączyć do dyskusji nurt - moim zdaniem - bardziej zdroworozsądkowy, niepolegający na tym, by odpowiedzią na każdy problem było pogłębianie integracji - mówi prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Z jego wypowiedzią zgodził się analityk Jacek Bartosiak. - Nie oszukujmy się, mamy inną wizję Unii Europejskiej niż blok państw kontynentalnych, czyli Francja i Niemcy. Na dłuższą metę mamy też sprzeczne interesy gospodarcze, a to będzie powodowało napięcia, jeśli po Brexicie będziemy protestować przeciw polityce Niemiec. Gdyby jeszcze Stany Zjednoczone odpuściły swoje zaangażowanie w Europie, to w sensie gospodarczym będzie nam coraz trudniej o podmiotowość - argumentuje.

Z kolei Marcin Zaborowski mówi o sytuacji naszego kraju w Europie Środkowo-Wschodniej i stawia tezę o osamotnieniu Polski i Węgier.

Czy Europa Zachodnia dąży do utrzymania swojej przewagi gospodarczej nad Wschodem? Czy odejście Wielkiej Brytanii z UE będzie miało wpływ na kryzys migracyjny na naszym kontynencie oraz na decyzyjność NATO? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (doradca ministra spraw zagranicznych, członek Narodowej Rady Rozwoju), Marcin Zaborowski (wiceprezes Centrum Analiz Polityki Europejskiej) i Jacek Bartosiak (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego)

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 16.17

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wspólne interesy państw Grupy Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 19:00
Prezydent Duda powiedział: "razem możemy więcej", odnosząc się do liderów państw Grupy Wyszehradzkiej, która w kontekście kryzysu, jaki w tej chwili UE przechodzi, ma znaczenie polityczne dla innych państw, które walczą po Brexicie o to, jak ma Unia Europejska wyglądać. Co oznacza dziś Unia Europejska i jak definiować interesy wewnątrz Grupy Wyszehradzkiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit. Czy Wielkiej Brytanii grożą przyspieszone wybory parlamentarne?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 13:57
- Brytyjski rząd odwołał się od decyzji Wysokiego Trybunału, dając sygnał, że obawia się tego, co będzie się działo w parlamencie – mówił w radiowej Jedynce Ryszard Czarnecki (PiS). Róża Thun (PO) stwierdziła natomiast, że "może dojść do wcześniejszych wyborów, w których Brytyjczycy wybiorą parlamentarzystów, którzy będą przeciwni wyjścia z UE".
rozwiń zwiń